Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město vyhlásí veřejnou architektonickou soutěž

Veřejnou architektonickou soutěž na ideový návrh revitalizace území bývalých kasáren pod Radobýlem vyhlásí v říjnu město Litoměřice. Oproti původnímu plánu jde o několikadenní zdržení, neboť sběr podkladů k vyhlášení soutěže byl náročnější, než vedení radnice předpokládalo. Architektonická soutěž původně měla být vyhlášena již v září.

„Slibujeme si od ní kvalitní nápady budoucího využití této atraktivní lokality s výhledy do Českého středohoří," uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

V porotě, která vybere vítězný návrh revitalizace kasáren pod Radobýlem, usednou kromě odborníků i zástupci města, a to starosta Ladislav Chlupáč a městský architekt Jan Mužík. Vítěz architektonické soutěže, který bude znám na konci ledna příštího roku, obdrží 200 tisíc korun, autor druhého návrhu 100 tisíc a třetího 50 tisíc korun.

Architekti by při hledání nápadů měli počítat se vznikem obytné čtvrti s potřebnou infrastrukturou, vhodnou nejen pro rodiny s dětmi, ale například i pro seniory. V úvahu přichází i vznik provozoven s nehlučným provozem, které nezatíží životní prostředí.
„V areálu bývalých kasáren je však řada objektů, s jejichž existencí musejí architekti při zpracování budoucích vizí počítat," upozornil místostarosta Karel Krejza.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu