Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město si váží práce dobrovolníků. Ocenilo jejich činnost

dobrmpZděnka Skálová (na úvodní fotografii) se dobrovolnické činnosti věnuje 16 let. Nepřipadá jí na to nic neobvyklého, bere to jako součást svého života. A přitom svým jednáním pomohla rozjasnit tváře již stovkám lidí. Zdenku i další téměř tři desítky dobrovolníků z Litoměřic včera město pozvalo na slavnostní předání ocenění dobrovolníků. Chtělo tak dobrovolníkům vyjádřit svůj dík, dát jim najevo, že si jejich činnosti váží. „Pomáháte dobré věci, potřebným lidem. Víme, že tak činíte bez nároku na jakoukoliv odměnu, bez očekávání slov díků. Přesto vám vyjadřujeme náš dík. Ceníme si vás,“ uvedl místostarosta města Litoměřice Pavel Grund při zahájení slavnostní akce v obřadní síni litoměřické radnice.

Dobrovolníci za svou činnost kromě slov díků obdrželi půlroční permanentku do krytého bazénu a sauny, aby mohli také sobě dopřát zaslouženou péči. „Darujete svůj čas, který byste mohli využít tisíce jinými způsoby. To je nedocenitelné,“ přidal tajemník městského úřadu Milan Čigáš. Ten před zakončením formální části události předal ještě jedno ocenění, a to z vlastní iniciativy. „Sám jsem mohl nedávno poznat, jaké je to být oceněn a získal poukaz na zájezd. Rozhodl jsem se jej však věnovat dál, a to právě jednomu z těchto dobrých lidí,“ vysvětlil svůj záměr a poukaz na pobyt předal dobrovolnici z Hospice sv. Štěpána.

Kromě dobrovolníků ocenění obdržely za svou činnost dvě koordinátorky dobrovolníků, Dagmar Pelcová z Hospice sv. Štěpána a Veronika Vedejová z Diecézní charity Litoměřice.

Město kromě této aktivity dobrovolnickou činnost každoročně podporuje finančně. „Uvědomujeme si potřebnost těchto lidí. Na dobrovolnictví proto vyčleňujeme z rozpočtu částku v hodnotě 150 tisíc korun,“ sdělila přítomná vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková.

Akce proběhla v organizaci Zdravého města Litoměřice (ZM) za účasti i jeho zástupců, koordinátorky ZM Ireny Vodičková a politika ZM Petra Hermanna.  

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu