Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město rozhodlo o finanční podpoře pro nové sportoviště i fotbalový klub

mestompTaké kasárny pod Radobýlem dostanou šanci pro nové využití. Vedle kasáren Dukelských hrdinů, kde vznikne nové zázemí sportovních klubů, má v budoucnu dojít k revitalizaci sportoviště právě v kasárnách pod Radobýlem.

 

„Město na mimořádném zasedání zastupitelstva rozhodlo o příslibu finanční spoluúčasti s futsalovým klubem Gardenline na vzniku nového fotbalového hřiště s umělým povrchem (umělá tvára). To budou kromě tohoto klubu moci využívat také jiné sportovní kluby, veřejnost či školy. Při žádosti jsme zohledňovali i skutečnost, že prostor v kasárnách pod Radobýlem je jediné místo, kde může v Litoměřicích vzniknout hřiště těchto rozměrů, navíc jde o revitalizaci prostoru pro sport využívaného i v minulosti,“ vysvětlil místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

Fotbalové hřiště ale není jediný povrch, který bude sportovcům v kasárnách pod Radobýlem k dispozici. „V plánu je i výstavba běžeckého a atletického oválu. Celková částka, se kterou projekt počítá, dosahuje výše 26 milionů Kč. V případě poskytnutí podpory od ministerstva školství a tělovýchovy pokryje dotace MŠMT necelých 16 milionů. Město přislíbilo spoluúčast ve výši 5 milionů Kč, zbytek prostředků uhradí klub Gardenline,“ dodala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Andrea Křížová.

Kromě finanční podpory vzniku nového sportoviště město přispěje také FK Litoměřicko, a to částkou 200 tisíc Kč. Klub o tyto prostředky požádal v souvislosti s postupem své mládeže do vyšších soutěží, které s sebou nesou vyšší finanční nároky.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu