Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice Litoměřice

Město přispělo na provoz pohotovosti v litoměřické nemocnici 

Město Litoměřice přispělo Krajskému úřadu Ústeckého kraje na zajištění provozu lékařské pohotovostní služby v litoměřické nemocnici. Částku ve výši 800 tisíc korun schválili zastupitelé na posledním zasedání.  

Jak přiblížila místostarostka Litoměřic Alena Rožcová, dotace bude využita jak na zajištění pohotovosti pro dospělé, tak i pohotovosti pro děti a dorost ve spádové oblasti Litoměřic. „Schválená výše dotace odpovídá v průměru tomu, kolik za uvedenou činnost přispívají ostatní města v Ústeckém kraji,“ uvedla Alena Rožcová, jež má v gesci sociální věci a zdravotnictví.  

Pohotovosti pro děti i dospělé v Nemocnici Litoměřice provozované společností Krajská zdravotní fungují ve všední dny vždy od 17 do 20 hodin, o víkendech a svátcích pak od 10 do 19 hodin.  

„V budoucnu by v litoměřické nemocnici mohla pacientům sloužit oční ambulance a také zubní ambulance s pohotovostí,“ informovala o novince Alena Rožcová s tím, že v současné době probíhají na toto téma jednání vedení města s představiteli Krajské zdravotní, pod níž litoměřická nemocnice spadá.  

Mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jana Mrákotová doplnila, že dostupná stomatologická péče je ze strany veřejnosti vnímaná jako velmi potřebná a nutná. „Vedení Krajské zdravotní společně s vedením litoměřické nemocnice, kterou KZ spravuje, vybralo prostory v areálu nemocnice. Prostory byly vybírané tak, aby byly pro pacienty snadno dostupné. Nyní budou jednání pokračovat,“ uvedla Jana Mrákotová a dodala, že bude nutné zajistit stavební úpravy, vybavení pracoviště, financování a další provozní záležitosti. V neposlední řadě bude potřeba řešit také záležitosti personální.    


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu