Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Solar Ilustrační foto

Město přispěje Sokolu Pokratice na pořízení fotovoltaiky

S výraznou úsporou energie může do budoucna počítat TJ Sokol Pokratice – Litoměřice. Na svém objektu u fotbalového hřiště v Sadové ulici totiž plánuje instalaci fotovoltaické elektrárny. Na její vybudování sportovcům přispěje i město Litoměřice.

Poskytnutí dotace ve výši 250 tisíc korun a návratnou finanční výpomoc 250 tisíc korun už Sokolu Pokratice schválili zastupitelé města.

Jak přiblížil místostarosta Litoměřic Jiří Adámek, TJ Sokol si na projekt snížení energetické náročnosti sportoviště nejprve sám zajistil část financí a o zbytek poté požádal město.

„Vzhledem k tomu, že chceme podporovat sport, a to nejen jeho samotnou činnost, ale také rozvoj infrastruktury a hledání úspor, jsem za jednomyslnou shodu zastupitelů v této žádosti rád,“ uvedl Jiří Adámek s tím, že do budoucna město rádo finančně přispěje i na další podobné smysluplné projekty.

Dohromady chce TJ Sokol Pokratice na budově u fotbalového hřiště umístit 56 kusů fotovoltaických panelů. Celkové náklady činí přibližně 900 tisíc korun. Ze svého tedy Sokol zaplatí 400 tisíc korun. Čtvrtmilionovou půjčku bude městu splácet postupně.

Předseda TJ Sokol Pokratice – Litoměřice Jan Hrkal nastínil, že práce na instalaci fotovoltaické elektrárny začnou s ohledem na počasí nejspíše v březnu příštího roku.

„Předpoklad je takový, že instalace by mohla být hotová v červnu, nejpozději do konce léta,“ poznamenal Jan Hrkal a dodal, že úspory za energie budou v budoucnu vyšší, než je výše investice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu