Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ordinace stomatologie

Město přispěje na rozšíření nedělní zubní pohotovosti v Litoměřicích

Město Litoměřice přispěje finančně na rozšíření víkendové ordinační doby v rámci zubní pohotovosti, kterou zajišťuje společnost Vivant Dentes na Mírovém náměstí. Roční dotaci ve výši 150 tisíc korun schválili zastupitelé na čtvrtečním zasedání. Návrh už předtím podpořil finanční výbor a radní.

Jak přiblížila místostarostka Alena Rožcová, jež má v gesci oblast zdravotnictví, patří podpora zlepšování zdravotních služeb v Litoměřicích mezi priority vedení města.

„Zubní klinice přispějeme částkou 150 tisíc na rok. Vzhledem k tomu, že rozšířená pohotovost bude fungovat od 1. července, na letošní rok bude částka činit 75 tisíc korun, tedy polovinu,“ uvedla Alena Rožcová.  

Pohotovost na soukromé zubní klinice Vivant Dentes pro akutní bolestivé případy dosud slouží i neregistrovaným pacientům každý všední den od 7 do 8 hodin a každou neděli od 8 do 9 hodin. Se začátkem července se nedělní ordinační doba díky příspěvku města rozšíří o tři hodiny, tedy od 8 do 12 hodin.

Jednatel zubní kliniky Vivant Dentes Daniel Kábrt ale upozornil, že pacienti přicházející na nedělní pohotovost, se mají v 8 hodin předem registrovat na recepci prostřednictvím SMS zprávy (na čísle 725 753 990). Díky tomuto rezervačnímu systému pak předejdou delší čekací době.

„Zkušenost je taková, že vzhledem k jedinečnosti této služby na celém Litoměřicku se zejména v neděli ráno na nás obrací výrazně více dospělých a dětí s akutní bolestí případně úrazy zubů než lze za jednu hodinu zvládnout,“ vysvětlil při žádosti o příspěvek jednatel zubní kliniky Daniel Kábrt s tím, že pohotovost často využívají i pacienti jiných stomatologů z okolí. Klinika proto o příspěvku na rozšíření pohotovosti jedná také s dalšími městy a obcemi na Litoměřicku.

Ilustrační foto: Pixabay 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu