Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město povede další čtyři roky Ladislav Chlupáč

hymna malaStátní hymna zahájila v úterý v konferenčním sále hradu slavnostní jednání městského zastupitelstva. Stalo se tak poté, co 26 nově zvolených zastupitelů převzalo osvědčení o funkci a složilo slib. Václav Dycka (KSČM) se omluvil z důvodu svého pobytu v zahraničí a slib složí dodatečně. Následně došlo k volbě starosty, místostarostů, členů městské rady a výborů zastupitelstva.

 

Město v následujících čtyřech letech, již čtvrté volební období, povede dle očekávání starosta Ladislav Chlupáč. Zvolen byl 14 hlasy nově utvořené koalice (ODS, ČSSD, Sport a zdraví, Severočeši a TOP09), tedy těsnou většinou. Protikandidát navržený hnutím ANO 2011, bývalý tajemník městského úřadu Radek Löwy, podporu nezískal.

Neprošel ani návrh Petra Urbánka (ANO 2011), aby město mělo pouze dva neuvolněné místostarosty, což je dle jeho názoru dostačující. Stejně tak nezískali dostatečnou podporu zastupitelé ANO 2011, kteří na post jednoho z uvolněných místostarostů navrhovali právě Petra Urbánka. Nakonec volba do funkce prvního místostarosty dopadla úspěšně pro Karla Krejzu (ODS), křeslo druhého místostarosty získal Pavel Grund (ČSSD) a třetím neuvolněným místostarostou byl zvolen Václav Červín (Sport a zdraví). Karel Krejza získal 14 hlasů stejně jako Václav Červín, Pavla Grunda podpořilo 15 zastupitelů. Ten zároveň opouští místo ředitele litoměřického územního pracoviště Hasičského záchranného sboru a plně se bude věnovat práci na radnici, kde nahradí dosavadního místostarostu Jana Szántó, který vůbec nekandidoval.

Rada města bude i nadále devítičlenná. Radními kromě starosty a místostarostů byli zvoleni sociální demokrat Vladimír Kestřánek (16 hlasů), občanští demokraté Radek Lončák (14) a Pavel Kejř (14), za TOP 09 Martin Hrdina (16) a za Severočechy Lukas Wünsch (14).

Finanční výbor povede i nadále Radek Lončák. Členy se stali Vladimír Kestřánek, Miroslav Štrop (Sport a zdraví), Aleš Kodytek (Severočeši), Jaroslav Marek (TOP 09), Jiří Landa (KDU-ČSL) a Václav Knotek (KSČM).

Předsedou kontrolního výboru se stal Jaroslav Růžička, členy Zdeněk Dušek (oba KSČM), Ladislav Kudrna (ANO 2011), Martin Legnavský (Sport a zdraví), Helena Lexová (ČSSD), Petr Hošek (Severočeši) a Filip Hrbek (ODS).

Kompetence starosty, místostarostů a některých zastupitelů budou projednávány na příštím zasedání. K odložení došlo poté, co zastupitel Panaš a Urbánek upozornili, že podle jejich názoru takto zásadní dokument neměli k dispozici dříve, tudíž o něm nemohou hlasovat. Ostatní jejich námitku po krátké poradě jednomyslně přijali.

Úterní volba byla veřejná. A to i přesto, že zastupitel Radek Löwy (ANO 2011) navrhoval volbu tajnou. „V ní může každý hlasovat dle svého přesvědčení a nebýt ovlivněn diktátem," odůvodnil bývalý tajemník úřadu návrh, pro který však hlasovalo jen 10 zastupitelů, tudíž neprošel.

Příští veřejné jednání zastupitelstva se uskuteční 11. prosince opět v konferenčním sále hradu.

[grid2]

koalicep

Druhým místostarostou byl zvolen Pavel Grund (zcela vpravo).

kynzlovapRenata Kynzlová (ANO 2011) při přebírání osvědčení zastupitele. Společně s Olgou  Kubelkovou (Severočeši) jsou jedinými ženami v 27členném zastupitelstvu.

 

komunistapMezi nejmladší členy v zastupitelstvu patří zástupci KSČM. Na snímku Jaroslav Růžička.

   

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu