Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město posiluje svozy odpadu, výrazně ho přibylo

odpad mpLitoměřice reagují na enormní nárůst odpadu všeho druhu ve městě. Od června dojde k navýšení počtu svozů separovaného odpadu, na čemž se dohodl odbor životního prostředí s firmou FCC BEC. Dohodu schválila na svém jednání v pondělí 25. května Rada města Litoměřice.

„Jedná se hlavně o papír a plasty. U těchto komodit je narůst odpadu obrovský. Svozy papíru, které probíhaly jednou týdně, budou nově probíhat dvakrát, dvoutýdenní svozy plastu pak třikrát za týden,“ sdělil Pavel Gryndler, vedoucí odboru životního prostředí na MěÚ Litoměřice.

Zvýšena bude i četnost svozu kovu (plechovky apod.). „Svozy se z 28 dnů zkrátí na 21,“ upřesnil Gryndler, který věří, že kvůli současné situaci nebude muset dojít ke zvýšení poplatku za svoz odpadu. „Nyní občané platí 498 korun za rok a byli bychom rádi, kdyby to tak zůstalo,“ dodal.

Nárůst odpadu je viditelný na mnoha místech ve městě. Jedná se například o ulice A. Muchy, Baarova, Družstevní či u hotelu Labe (u kontejnerů lidé odložili například tři šedesátilitrové sudy s olejem). Důvod je jasný. Lidé v době nouzového stavu zůstávali více doma, a proto objem odpadu narostl více než dvojnásobně. Hodně věcí objednávali přes internetové obchody a i jídlo v této době znamenalo další obaly navíc. Lidé se také pustili do velkých úklidů sklepů či půd.

Město bude muset za posílení svozu separovaného odpadu zaplatit zhruba o jeden milion korun navíc. V roce 2019 činil výdaj cca 4,7 milionu korun. „Za třídění odpadu musíme občany pochválit. Od společnosti EKO-KOM nám díky tomu bylo za loňský rok vráceno 2,9 milionu korun,“ sdělila Kristýna Slabochová, referentka správy odpadového hospodářství odboru životního prostředí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu