Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město podpoří lokální ekonomiku soutěží „Pomoz a vyhraj“

Město podpoří lokální ekonomiku soutěží „Pomoz a vyhraj“

Město Litoměřice v návaznosti na ekonomický propad spojený s Covid-19 rozdělilo mezi živnostníky již téměř dva miliony korun, desítkám dalších odpouští nájem. Tím jeho pomoc nekončí. Od 1. června přichází s podporou nazvanou „Pomoz a vyhraj“.

„Pomoci lokální ekonomice může každý z nás tím, že upřednostní nákup u místního prodejce před obchodním řetězcem. Když odevzdá doklad o zaplacení, má možnost v několika kolech slosování vyhrát jednou tak vysokou částku, než je ta, za kterou nakoupil,“ vysvětluje místostarosta Karel Krejza s tím, že to samé platí i v případě nákupu služeb.

Pokud chcete být zařazeni do slosování, minimální výše nákupu musí být tisíc korun na maximálně dvou odevzdaných dokladech, které nemusejí pocházet z jedné provozovny.  Údaje na dokladu musejí být čitelné.Doklady o nákupu (včetně jména a příjmení, e-mailové adresy a telefonu) vložte do obálky nadepsané „Pomoz a vyhraj“. Odevzdejte ji na podatelně městského úřadu nebo vhoďte do schránky umístěné na budově úřadu na Mírovém náměstí, případně zašlete poštou,“ popsala způsob předání Marcela Škrancová, vedoucí živnostenského úřadu.

Nákup by měl být uskutečněn v provozovnách, jako jsou kavárny, vinotéky, cukrárny, pohostinství, minipivovary, ideální je také využít služby – opravny, kadeřnictví, holičství, masérství, manikúra, pedikúra, poskytování tělovýchovných služeb apod. Podpora se vztahuje také na prodej zboží, ovšem kromě běžných potravin, drogerie, léků (včetně potravinových doplňků z lékáren). Tyto provozovny byly v době koronakrize v provozu.

Město vypsalo čtyři termíny slosování (7.,14., 21. a 29. září), přičemž v každém má být vylosováno vždy pět výherců. Peněžitá výhra bude v hodnotě dvojnásobku dokladu v obálce, maximálně však 5 000 korun. Poslední možností pro slosování je doklad z 28. září. Více informací na webu města.

„Hledáme cesty, jak lokální živnostníky podpořit. Drtivá většina z nich totiž nemohla provozovat v době nouzového stavu svou živnost. Dostala se tak do bodu, kdy je ohrožena jejich samotná existence. Potřebují pomoc nás všech,“ apeluje na veřejnost místostarosta Karel Krejza.

Přílohy:

 Leták (.pdf)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu