Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

svátky hudby

Město podpoří kulturní akce i celoroční činnost subjektů

Město Litoměřice podpoří částkou zhruba 1,5 milionu korun subjekty v oblasti kultury, které žádají o finanční podporu k realizaci kulturních akcí ve městě a na celoroční činnost. Zastupitelé a radní města o výši jednotlivých příspěvků rozhodli na svých jednáních.

Kulturní komise přijala celkem 29 žádostí na pořádání kulturních akcí a 15 žádostí na podporu celoroční činnosti kulturních subjektů.

Nejvyšší finanční dotaci ve výši 125 tisíc korun získal spolek Musica et Educatione na organizaci 9. ročníku Litoměřických svátků hudby. Tradiční podporu budou čerpat i litoměřické pěvecké sbory na svou celoroční činnost. Jedná se o občanské sdružení Puellae cantantes, které dostane 162 tisíc korun, Klub přátel chlapeckého sboru Páni kluci, jenž obdrží 90 tisíc korun. V rámci podpory celoroční činnosti byly významně podpořeny i subjekty působící v objektu Gotického dvojčete jako Institut kresby a grafiky, z.s. a Kulturní centrum Řehlovice, které od května 2021 přebírá výstavní prostory v tomto objektu.

„Nově se můžeme těšit na hudební projekt „Léto na tržnici“, na který obdržel podporu 85 tisíc korun spolek ProLUKA. Jeho cílem je oživit prostor tržnice Felixe Holzmanna v centru města. Příspěvek ve výši padesát tisíc korun získalo sdružení „Pískovna“ na pořádání akce Hudební léto 2021, dvacet tisíc korun obdržel Klub ochotníků a přátel loutkového divadla na novou inscenaci „Popleta jde do světa“, čtyřicet pět tisíc korun pak Kinoklub Ostrov na pořádání bonusových večerů v letním kině,“ informovala vedoucí odboru kultury, školství, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová. Podpořeno bylo také pořádání Litoměřické muzejní noci Severočeskou galerií výtvarného umění, a to částkou téměř padesát tisíc korun, a řada dalších projektů.

Všechny podané žádosti byly nejprve projednány v komisi kultury. Ta je vyhodnotila v souladu s kritérii pro hodnocení přijatých žádostí, jako jsou například rozšiřování kulturní nabídky města, dopad na cílovou skupinu, zvýšení potenciálu cestovního ruchu apod.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu