Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město podpoří 40 kulturních projektů jedním milionem korun

zast2mp rouskyMilion korun rozdělí v letošním roce město Litoměřice v rámci dotačního programu v oblasti kultury mezi subjekty, žádající o finanční podporu na realizaci kulturních akcí konajících se na území města. Rozhodli tak zastupitelé města.


„Celkem bylo ve stanovené lhůtě přijato 40 žádostí o poskytnutí dotace, přičemž rozpočty na realizaci 24 z nich jednotlivě nepřevyšují 50 tisíc korun,“ informovala vedoucí odboru kultury, školství, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová. Některé žádosti byly kvůli epidemiologické situaci pořadatelem buď úplně zrušeny, například velmi pěkný rodinný festival na Střeleckém ostrově, nebo se termín konání posouvá na později.

Dvacetitisícovou podporu například získalo Divadlo bratří Formanů na projekt Putování lodi Tajemství, která by v Litoměřicích měla kotvit 14. a 15. července. S podporou města ve výši 35 tisíc korun bude vydán Almanach Kubinstadt. Kinokub Ostrov získal podporu na dva projekty, a to na bonusové večery v letním kině a Duncan tančí.

Samostatně zastupitelé schvalovali udělení podpory projektům přesahujícím 50 tisíc korun. Nejvyšší získal spolek Musica et Educatione na organizaci 8. ročníku Litoměřických svátků hudby, a to 175 tisíc korun.

Všechny podané žádosti byly nejprve projednány v komisi kultury. Ta je v dubnu vyhodnotila v souladu s kritérii pro hodnocení přijatých žádostí, jako například rozšiřování kulturní nabídky města, dopad na cílovou skupinu, zvýšení potenciálu cestovního ruchu apod. a poté předložila zastupitelům k dalšímu rozhodování. „Kultura si obzvláště v této nelehké době podporu zaslouží,“ konstatoval předseda komise a zároveň zastupitel Jiří Adámek.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu