Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

srdcar_pasztor

Město poděkovalo dobrovolníkům a vyhlásilo Srdcaře roku 2021

Jozef Pásztor a manželé Kaiserovi z Krušovické pivnice získali ocenění „Srdcař Litoměřic roku 2021“. Stávají se tak patrony roku 2022. Ve čtvrtém ročníku ankety vyhlášené městem s cílem vyzdvihnout nezištné aktivity vyvíjené ve prospěch druhých získali celkem 116 hlasů z celkových 405 odeslaných. Skleněnou cenu ve tvaru srdce pocházející z dílny litoměřického skláře Jana Huňáta převzali včera večer v hradu v průběhu slavnostního večera.


Jozef Pásztor již několik let připravuje ve spolupráci s Krušovickou pivnicí guláš a pravou slovenskou kapustnici. Za oba pokrmy v sobotu 13. listopadu v Krušovické pivnici vybral během několika hodin l 42 tisíc korun, které následně předal nemocnici.

Skleněné srdce a poděkování od starosty Ladislava Chlupáče a místostarosty Lukase Wünsche si odnesli i další obdivuhodní lidé. Byli mezi nimi Kateřina Tenglerová za Nadační fond Delfín – šance dětem, který pomáhá znevýhodněným dětem zapojit se do volnočasových aktivit. Firma Elektromontáže Valný s.r.o. byla oceněna za dlouhodobou podporu litoměřického střediska Diakonie ČCE, Libor Uhlík za podporu Hospice sv. Štěpána, Roman Munčinský za organizaci benefičního divadelního festivalu podporujícího děti v náhradní rodinné péči, manželé Laušmanovi z Farmy Držovice za dlouhodobou podporu jednotlivců i organizací v Litoměřicích a okolí.

„Nominací na Srdcaře bylo víc, ale jen těchto šest odpovídalo zadaným kritériím,“ sdělila Irena Vodičková, koordinátorka ankety, jejíž zakládající patronkou je majitelka jazykové školy Reston Diana Cepníková.

Srdcařem se mohou stát podnikatelé či firmy, jež nezištně podporují a pomáhají litoměřickým obyvatelům nebo neziskovým organizacím. O vítězi rozhodují v hlasování probíhajícím prostřednictvím Mobilního rozhlasu občané.

Připomeňme, že patronem prvního ročníku byla Diana Cepníková, druhého Jana Plíhalová z Kávy s párou, třetího manželé Baudlerovi z Nadačního fondu BigMat a čtvrtého manželé Kaiserovi s Jozefem Pásztorem, kteří svůj patronát obhájili i pro rok 2022.

Zároveň s vyhlášením Srdcaře ocenilo v průběhu slavnostního večera město Litoměřice i zhruba sedm desítek dobrovolníků, kteří s nasazením a obětavostí pracují ve svém volném čase pro Hospic sv. Štěpána, Diakonii, Naději a další neziskové organizace, ale i jednotlivce, kteří pomoc potřebují.

„Včerejší večer byl přehlídkou lidské obětavosti a sounáležitosti, za což jsem těmto lidem velmi vděčný a patří jim poděkování nás všech. Všichni jsou to srdcaři. Každý jejich příběh zaujal,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu