Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nová hřiště

Město plánuje výstavbu hned tří sportovišť

Hned tři nová sportoviště by mohla v nejbližších letech vyrůst v Litoměřicích. V plánu je výstavba nafukovací haly s hřištěm s umělou trávou v areálu fotbalového oddílu FK Litoměřicko (viz obrázky ze studie pod článkem), výstavba atletického areálu s fotbalovým hřištěm a multifunkční halou v areálu bývalých kasáren Pod Radobýlem a výstavba multifunkční haly mezi Gymnáziem Josefa Jungmanna a Masarykovou základní školou.

Hřiště v areálu FK Litoměřicko

Nejblíže realizaci je v současné chvíli projekt nafukovací haly s tréninkovým hřištěm s umělou trávou v areálu FK Litoměřicko. V tomto případě se již několik měsíců intenzivně pracuje na přípravě studie. Hřiště má stát mezi stávajícím fotbalovým hřištěm a hokejbalovou arénou. „Po dohodě s městem jsme vytipovali plochu, která by po úpravách sloužila hlavně dětem do kategorie mladších žáků. Mohly by zde nejen celoročně trénovat, ale také hrát svá soutěžní utkání nebo pořádat zimní turnaje," přiblížil využití tréninkové haly předseda oddílu FK Litoměřicko Robert Mühlfait.

„Snažíme se maximálně využít této plochy tak, aby zůstal průchod ze sídliště ke Kauflandu, ale zároveň na sebe oba areály navazovaly. Cílem je, aby v této části města, kde aktivně sportuje více než pět stovek dětí z atletického, basketbalového, fotbalového a hokejbalového oddílu, byly areály propojené a děti mohly mezi sporty plynule přecházet," vysvětlil ředitel Městských sportovních zařízení Eduard Šíf.

V plánu je nyní průzkum terénu. Město potřebuje zjistit, zda je v místě navezena zemina nebo pouze hlína, což významně ovlivní cenu projektu. „Malí fotbalisté nyní musejí na tréninky na umělém povrchu dojíždět do Lovosic nebo Brozan, což stojí nejen peníze, ale i spoustu času. Věřím, že vše dopadne ku spokojenosti a úlevě několika stovek mladých sportovců, i jejich rodičů,“ doplnil místostarosta města Jiří Adámek s tím, že hřiště budou využívat oba litoměřické fotbalové kluby, tedy FK Litoměřicko i TJ Sokol Pokratice.

V návrzích momentálně figurují dvě varianty rozměrů hřiště: menší 45x60 metrů a klasický 50x60 metrů. Podle toho se bude odvíjet i cena stavby. Předpokládané náklady se nyní pohybují kolem 20 milionů korun s tím, že 70 % částky může pokrýt dotace z Národní sportovní agentury a zhruba 6 milionů korun finance z městského rozpočtu.

Atletický areál v kasárnách Pod Radobýlem

Příprava projektové dokumentace je v plném proudu také v případě výstavby atletického areálu s fotbalovým hřištěm, tribunou a multifunkční halou se zázemím pro sportovce v bývalých kasárnách Pod Radobýlem. K dispozici je v současné době základní studie od městského architekta. „Tato lokalita je v Litoměřicích jediná, kde se dá podobný projekt uskutečnit. Je tam dostatečná kapacita pro parkování jak osobních automobilů, tak i autobusů,“ poznamenal Jiří Adámek.

Multifunkční hala mezi školami

Město v současné době vede také jednání s krajem o výstavbě multifunkční haly mezi momentálně rekonstruovaným Gymnáziem Josefa Jungmanna a Masarykovou základní školou. Kraj v této chvíli pracuje na přípravě tří studií. „Velký plusem tohoto projektu je, že by získala prostory pro tělesnou výchovu Masarykova základní škola. V plánu je dopolední využívání haly školami, odpoledne by v ní pak mohly působit sportovní oddíly. Součástí by měla být i tribuna, takže by se tam mohly konat sportovní turnaje,“ doplnil místostarosta Adámek s tím, že v plánu je společné financování města s krajem, jakožto majitelem budovy a areálu litoměřického gymnázia.

S využitím tiskové zprávy Městských sportovních zařízení

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu