Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Dotace na atletický ovál

Město plánuje opravu atletického oválu a výměnu mantinelů

Přání žáků a učitelů Základní školy v Havlíčkově ulici týkající se modernizace staré atletické dráhy nabývá konkrétnějších rozměrů. Zastupitelé města na svém čtvrtečním jednání totiž schválili záměr podání žádosti o dotaci na jeho rekonstrukci. Dále město zažádá o dotaci na výměnu mantinelů v Kalich Areně.

Předmětem prvního projektu je rekonstrukce běžecké dráhy atletického oválu včetně odvodnění plochy drenážemi, úprava travnatého hřiště uvnitř oválu, oprava prostor pro skok daleký a části oplocení areálu. „Akce by měla stát téměř deset milionů korun, z nichž až 70 procent nákladů může pokrýt dotace z programu vyhlášeného Národní sportovní agenturou,“ informovala vedoucí odboru kultury, školství, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

 V Kalich Areně se počítá s instalací nových mantinelů spolu s nástavbou ochranných skel, bočního ohrazení a zasklení střídaček pro hráče, kompletnímu zadnímu krytí mantinelu i souvisejících prostor v celé výšce i k výměnám lavic pro hráče a branek pro lední hokej. Stávající mantinely jsou součástí rekonstrukce zimního stadionu od roku 2002, nesplňují již bezpečnostní normy a neodpovídají současným trendům panujícím v dnešním ledním hokeji. Tato akce je vyčíslena na 1,65 milionu korun, a i v tomto případě by dotace mohla pokrýt až 70 procent nákladů.

 „Bohužel v současné nelehké době neznáme termín, kdy se jednotlivými dotačními žádostmi bude hodnotící komise zabývat,“ poukázal místostarosta Karel Krejza na skutečnost, že v tuto chvíli nelze odhadnout termín případné realizace za předpokladu, že město s žádostí o dotaci uspěje.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu