Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Černé skládky

Město nově hyzdí dvě černé skládky

Dvě nové černé skládky se objevily v Litoměřicích. Město nyní intenzivně pracuje na jejich odstranění. Obě pravděpodobně založili lidé bez domova.

První z nich se nachází pod Domovem U Trati, poblíž kolejí. Jelikož se v tomto případě jedná o pozemek města, pracovníci odboru životního prostředí chystají likvidaci. „Původce této skládky známe. Domluvili jsme se s pracovníky sociálního odboru městského úřadu, že na místo přivezou Technické služby města kontejner a pravděpodobní viníci místo uklidí,“ říká Kristýna Slabochová, referentka odboru životního prostředí městského úřadu.

V druhém případě jde o černou skládku za Albertem. Město jedná s Galerií Na Soutoku i s dalšími vlastníky pozemků. Některé věci zde bezdomovci vzali ze špatně zajištěného skladu na zpětný odběr elektroodpadu a v přírodě se tak nyní povaluje pračka či televizor. „V tomto případě bude cesta k odstranění složitější, ale věříme, že se s vlastníky pozemků domluvíme,“ přeje si Kristýna Slabochová.

V posledních letech se na území města jedná o výjimečné události. Velké černé skládky se tolik neobjevují. Jde spíše o nepořádek drobnějšího charakteru, kdy lidé nechají na trávě například obaly od svačiny apod. Více odbor životního prostředí nyní zaměstnává nelegálně odložený odpad u popelnic. Pokud o nějaké černé skládce víte, informujte Kristýnu Slabochovou na telefonním čísle 416 916 175.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu