Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město nadále hledá provozovatele nemocnice

nemocnicewMěsto Litoměřice pokračuje v procesu hledání strategického partnera akciové společnosti Nemocnice Litoměřice. Loni mu bylo zmařeno legislativně náročné koncesní řízení. Jeho výsledkem měl být dvacetiletý pronájem (pacht) nemocnice, tedy veškeré zdravotnické i jiné techniky. Zároveň mělo dojít k převodu smluv s pojišťovnami i zaměstnanci na nového soukromého provozovatele. Záměr uskutečnit tento pronájem trvá.

Po provedení důkladné právní analýzy radní nyní zvolili jednodušší variantu převodu společnosti, která zdravotnické služby poskytuje v současnosti, na nového vlastníka – a tou je prodej akcií. Již před časem vznikla akciová společnost Nemocnice Litoměřice, která má s městem uzavřenou platnou nájemní smlouvu na užívání nemovitostí a pozemků. „Po převodu akcií novému majiteli tedy bude právní situace stejná jako po uzavření nájemní (pachtovní) smlouvy na závod. Město zůstane majitelem nemocnice (pozemků a budov) a o potřebné zdravotnické vybavení, smlouvy a zaměstnance se postará strategický partner. Kdo jím konkrétně bude a za jakou částku, rozhodnou znalecké posudky a nakonec zastupitelé,“ vysvětlil místostarosta Karel Krejza.

O prodeji nemocnice, ani o její privatizaci se tedy nejedná. Město pouze hledá jiný způsob, jak dosáhnout stejného výsledku, byť jinou právní cestou. Radní pro jistotu požadují vypracování dvou znaleckých posudků na ocenění 100 % akcií společnosti Nemocnice Litoměřice a.s., přičemž jeden z nich vypracuje společnost Ernst & Young.

Cíl zůstává stejný – zajistit i do budoucna stabilitu nemocnice, zvyšující se úroveň zdravotní péče a kvalitní podmínky pro zaměstnance.

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu