Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Testování u koupaliště

Město má již tři testovací centra, u koupaliště dokonce s drive-in

V Litoměřicích mají lidé k dispozici již tři testovací centra. Po nemocnici se můžete nyní nechat otestovat i na Zahradě Čech a také na parkovišti u letního koupaliště na Písečném ostrově, kde funguje i služba drive-in, díky níž nemusíte vystupovat z auta. V nemocnici se testuje ve všední dny, na Zahradě Čech i o víkendu v dopoledních hodinách a u koupaliště i v neděli až do 18 hodin.

TESTOVÁNÍ V NEMOCNICI

Pokud se chcete nechat otestovat v nemocnici, musíte se zaregistrovat prostřednictvím formuláře na stránce https://www.nemocnice-lt.cz/pacient/registrace-k-odberu-na-vysetreni-covid-19/ . Zde se provádějí antigenní testy od pondělí do pátku, a to od 8 do 13 hodin. Ve formuláři si vyberete den i čas. Od února nemocnice opět nabízí testování samoplátců metodou PCR. Nabídce znovuobnovení této služby pro veřejnost předcházely stavební úpravy prostor laboratoře, nákup potřebného přístrojového vybavení a několikatýdenní zkušební provoz. Laboratoř má na zpracování vzorku a na uvolnění výsledku 24 až 48 hodin. Jakmile je výsledek hotový, obdrží testovaná osoba informační SMS. Zároveň jí je o výsledku vyhotoven mezinárodní certifikát. „Samoplátcům je v odběrovém centru vymezen každý všední den čas od 9.30 do 10.00 hodin,“ informovala vrchní sestra odběrového centra Dagmar Filípková.

Podmínky testování jsou na všech třech odběrových místech stejné. Pokud vás pošle na PCR vyšetření váš ošetřující lékař či krajská hygienická stanice, máte test hrazen ze zdravotního pojištění. Pokud se chcete otestovat na PCR test jako samoplátce, zaplatíte 1510 korun. Antigenní test je zdravotní pojišťovnou hrazen jednou za tři dny. Častější provedení testu již podstupujete jako samoplátce a zaplatíte za něj 350 korun.

TESTOVÁNÍ NA VÝSTAVIŠTI

Z důvodu přetížených testovacích kapacit na Litoměřicku a poptávce po spolehlivém a rychlém testování PCR SARS-COV-2 bez dlouhé čekací lhůty bylo 18. března nově otevřeno odběrové pracoviště na Zahradě Čech v pavilonu G. K němu se dostanete z ulice Karla IV. Místo se nachází blízko zastávky MHD a dá se zde bez problémů zaparkovat osobním vozem. V tomto testovacím centru je prováděn odběr vzorků výtěrem jak z nosohltanu, nosu, tak i úst. Termín testování si zájemce vybere v online rezervačním systému na stránkách www.covid-litomerice.cz . Provozní doba je zde nejen v pracovních dnech od 8 do 16 hodin, ale i v sobotu a neděli od 8 do 12 hodin. „Potvrzení o antigenním testu vydáváme automaticky v češtině a němčině. Certifikát v jiných jazycích je možný za příplatek,“ uvedl MUDr. Jiří Košťál, jenž na Zahradě Čech testovací místo provozuje.

DRIVE-IN NA PARKOVIŠTI U KOUPALIŠTĚ

Od 22. března funguje v Litoměřicích i třetí testovací místo, a to u koupaliště na Písečném ostrově. Zde je možné využít službu drive-in, tedy bez vystupování z automobilu. Na otestování (PCR nebo antigenní) se zájemci mohou registrovat na stránce https://objednavky.vidia-diagnostika.cz/SelectTest. „Testujeme ve všední dny od 8.30 do 12.30 hodin a od 14 do 18 hodin a také v neděli od 8 do 12 a od 13 do 18 hodin. Odbaveni budou i lidé nezaregistrovaní, ale zaregistrovaní mají přednost. V případě, že se někdo bude chtít otestovat jako samoplátce, platit u nás je možné pouze kartou,“ upozornil Milan Káža, vedoucí administrátor odběrového místa u koupaliště. Výsledek antigenního testu se lidé dozvědí na místě do patnácti minut a obdrží potvrzení. Vzorky PCR testu jsou odváženy do laboratoří a výsledek pak dostanou do 48 hodin smskou do mobilního telefonu a do e-mailu. Potřebné podmínky a zázemí poskytlo zdarma město Litoměřice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu