Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Drtiče větví

Město Litoměřice zapůjčuje zdarma drtiče větví

Město Litoměřice pokračuje v optimalizaci nákladů s bioodpadem. Od středy 20. října je možné si v areálu sběrného dvora v Nerudově ulici zapůjčit drtič větví. Ten zvládne nadrtit větve do maximálního průměru 4 centimetrů. Občané tak nemusejí větve stříhat do bigbagu, biopopelnice či vozit na sběrný dvůr.

Mohou si zapůjčit drtič k sobě na pozemek, větve na místě nadrtit a využít štěpku například k mulčování nebo do kompostu. Pro životní prostředí je nejlepší bioodpad zpracovat a využít v místě vzniku.

Drtič promění hromadu prořezů, odřezků živých plotů a jiného zahradního odpadu, který je příliš tvrdý na kompostování, do úhledné hromádky třísek, jež je ideální pro kompost nebo pro použití jako povrchový mulč. Ten se rozloží po oblastech holé půdy, aby potlačil plevel a zadržoval vlhkost v zemi. „Když se materiál rozkládá, může také vracet zpět živiny do půdy. Drcení umožňuje recyklaci bohatých zdrojů organické hmoty a rostlinných hnojiv,“ informovala Miroslava Jirků, pracovnice odboru životního prostředí městského úřadu.

Podmínkou pro zapůjčení drtiče je trvalý pobyt v Litoměřicích (předložení občanského průkazu). Půjčovné na maximálně osm dní v kuse je zdarma, jen je třeba složit vratnou zálohu 1000 Kč. Sedm drtičů bylo pořízeno s finanční podporou společnosti Mondi, a.s. z Environmentální výzvy na projekt města Litoměřice „Bioodpad není odpad, ale cenná surovina“.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu