Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město Litoměřice vzkazuje: Provoz na Zahradě Čech nebude přerušen!

logo zc mpLitoměřičtí zastupitelé chtějí zachovat tradici výstavnictví a značky Zahrady Čech a udělají vše pro to, aby letošní již zveřejněný kalendář akcí na výstavišti byl dodržen. Jednomyslně se tak na včerejším jednání v hradu usnesli poté, co se zabývali ukončením stávající nájemní smlouvy se společností Zahrada Čech. K tomuto kroku přistoupili radní minulý týden poté, co se společnost EXPO CZ, jež je partnerem města ve společnosti Zahrada Čech, rozhodla v činnosti nepokračovat. Zastupitelé dále po delší diskusi a přestávce na rozmyšlenou vzali na vědomí krok rady, a to i přes nesouhlas opozice, která vyžadovala dodržení podmínek nájemní smlouvy a v opačném případě uplatnění sankcí. „Podmínky nájemní smlouvy byly výhodnější pro město než partnera. Ten i přes tvrdou celorepublikovou konkurenci dokázal výstavnictví v Litoměřicích udržet, rozvíjet ho a postupně zkvalitňovat areál. Musíme udělat vše pro to, abychom dlouholetou tradici v Litoměřicích zachovali,“ odůvodnil starosta Ladislav Chlupáč krok rady města a vyzval zastupitele k racionálnímu jednání.

Společnosti Zahrada Čech, v níž 50% vlastní společnost s ručením omezeným EXPO CZ a stejnou část město Litoměřice, končí nájemní smlouva k 30. dubnu letošního roku. Společnost však má možnost realizovat kalendář akcí naplánovaných pro celý letošní rok v případě, že se přihlásí do výběrového řízení a uspěje v něm. V zájmu zachování kontinuity provozu totiž bude areál do 31. 12. 2017 (s možností prodloužení do 30. dubna 2018) pronajat.

Zastupitelé dále uložili radě města zpracovat a předložit na mimořádném jednání návrh na způsob a formu využití areálu výstaviště od 1. ledna příštího roku. Zároveň s tím bude v první polovině letošního roku vypsáno výběrové řízení. Pravomoc rozhodnout si vyhradilo zastupitelstvo.

Společnost Zahrada Čech, s.r.o., začala provozovat výstaviště v roce 2013. Podmínky nájemní smlouvy však byly soutěženy již v roce 2011. Čtyři roky provozu ukázaly, že za současných podmínek, kdy nájemné a další poplatky činí průměrně 495 tisíc korun měsíčně, není společnost schopna dosahovat očekávaného zisku. „Za těchto okolností a pro nás velmi nevýhodných podmínek jsme se rozhodli činnost Zahrady Čech, s.r.o., nadále z vlastních prostředků nedotovat a v činnosti nepokračovat,“ uvedl v prohlášení poskytnutém vedení města jednatel společnosti Petr Skřivánek. Podle něj významnou roli pro učinění takto zásadního rozhodnutí sehrálo i neustálé zpochybňování smluvních vztahů opozičním zastupitelem. „Opakované poškozování jména naší společnosti zveřejněnými urážlivými výroky a dehonestujícími články. Opětovné obhajování před Policií ČR kvůli nesmyslným a nepodloženým trestným oznámením. To vše díky jednomu a tomu samému zdroji. Olej do ohně přilévají i nejednotné názory Ministerstva vnitra,“ jmenoval v písemném prohlášení další problémy Petr Skřivánek.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu