Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Spravnym_smerem

Město Litoměřice vyhlásilo výtvarnou soutěž proti závislostem

Vyjádření životního postoje k problémům závislostí na drogách, kouření a alkoholu je hlavní myšlenkou soutěže „Správným směrem 8“ o vytvoření nejlepšího plakátu proti závislostem. Tu město Litoměřice vyhlásilo začátkem října ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou Policie České republiky již po osmé.

Podle starosty Ladislava Chlupáče je dobře, že se na problematiku závislostí upozorňuje: „Dnešní doba svádí k užívání drog a jiných omamných látek, které se dostávají i do škol, a snižuje se věk jejich konzumentů.“

Soutěž je určená pro žáky základních škol a studenty středních škol a odborných učilišť, které se nacházejí v Litoměřicích. Veškeré informace naleznete na stránkách komunitního plánování.

„Lze využít jakékoliv nápadité výtvarné techniky a postupy, kterými jednotlivec vyjádří svůj postoj k závislostem na drogách, kouření, alkoholu a jiných závislostech,“ uvedla manažerka prevence kriminality Lenka Benešová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu, která celou soutěž koordinuje.

Uzávěrka došlých grafických děl je stanovena na 15. února příštího roku a slavností vyhlášení výsledků pak proběhne 8. března.

„Na prvních pět oceněných čekají atraktivní a hodnotné ceny,“ dodává Lenka Benešová.

V loňském roce se v soutěži sešlo celkem 40 děl ze základních a středních škol. Nejlepší výtvory vybírala komise složená ze zaměstnanců pedagogicko-psychologické poradny, krajského a městského úřadu a protidrogové centrály. Vítězkami se staly Natálie Holubová ze ZŠ Ladova a Kristýna Davidová ze Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb Litoměřice. Cenu poroty pak získala Lucie Sanislavová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu