NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město Litoměřice soutěží o Ekologického oskara, dejte mu svůj hlas

mestompMěsto Litoměřice se zapojilo do 8. ročníku soutěže Ekologický oskar a postoupilo mezi finalisty. O vítězích rozhodne veřejnost v on-line hlasování, přičemž každý z hlasujících se může zúčastnit soutěže o roční zápůjčku vozu Škoda Citigo na stlačený zemní plyn a řadu elektrospotřebičů značky Miele. Hlasovat je možno do 30. září na http://www.ekologickyoskar.cz/hlasovani. V polovině června se v Praze uskutečnila tisková konference, v průběhu které byly představeny nominované projekty. Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč zde prezentoval v kategorii Obec projekt, který je souborem opatření, jejichž prostřednictvím město šetří energii nezávisle na svém rozpočtu. „Jako první v ČR jsme dokázali motivovat své příspěvkové organizace, zaměstnance i občany ke společnému cíli - šetřit energii a využívat obnovitelné zdroje. Prostřednictvím založeného Fondu úspor energie jsme optimalizovali nákup energie a zprovoznili fotovoltaické elektrárny na objektech nacházejících se v majetku města. Kroky a opatření vedoucí k úspoře energií přitom financujeme z již dosažených úspor,“ poukázal starosta na přednosti projektu, jenž bude ve finále Ekologického oskara soupeřit ve své kategorii s obcí Haňovice na Hané, která díky omezenému obecnímu rozpočtu šetří finance a energie prostřednictvím spolupráce s místními podnikateli.

Do 8. ročníku se přihlásilo téměř 300 projektů. Odborná porota vybírala v každé z pěti základních kategorií (Obec, Kutil, Firma, Mládež a Stavba) vždy dva nejlepší, zaměřené na úsporu energií a ochranu přírody.

Soutěž Ekologický oskar je nejvýznamnější české ocenění v oblasti hospodárného využívání energií. Jedná se o mezinárodní soutěž (Energy Globe Award), kterou v ČR již od roku 2008 pořádá energetická společnost E. ON. Vítězové 8. ročníku budou představeni v říjnu na slavnostním vyhlášení, které již tradičně vysílá i Česká televize.


 

Turistické Informační centrum

Otevírací doba

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
So: 9:00-12:00 hod.

Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111


© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu