Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice náměstí

Město Litoměřice rozdělí šest milionů poskytovatelům sociálních služeb  

Také v letošním roce podpoří město Litoměřice poskytovatele sociálních služeb. Prostřednictvím programu Podpora sociálních služeb, stejně jako v loňském roce, mezi žadatele rozdělí částku šest milionů korun. Podporu pro jednotlivé žadatele už schválili radní a zastupitelé města, na základě doporučení členů zdravotní komise města Litoměřice. Neziskovým organizacím zařazeným do základní sítě Ústeckého kraje příspěvek od města pomůže s režijními či mzdovými náklady. Dohromady bylo podpořeno 38 žádostí z 39.  

„Jednou z priorit města je, aby občané Litoměřic měli k dispozici kvalitní a potřebné sociální služby. Dotace budou rozděleny mezi poskytovatele, kteří pomáhají seniorům, zdravotně postiženým, rodinám s dětmi nebo mladistvým,“ uvedla místostarostka Alena Rožcová s tím, že v porovnání s dotacemi v jiných městech je šestimilionová částka nadprůměrná. 

Podpora sociálních služeb v Litoměřicích vychází z potřeby udržení stávající sítě registrovaných sociálních služeb. „Litoměřice mají už dlouhodobě rozsáhlou síť kvalitních poskytovatelů veřejných, sociálních a dobročinných služeb. Tito poskytovatelé koordinují svou činnost prostřednictvím procesu Komunitního plánu města, díky kterému například víme, jaké služby budou do budoucna více potřeba či zda jich bude dostatek,“ doplnila vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renáta Jurková. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu