Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město Litoměřice ocenilo sedmnáct „Srdcařů“

ocens32mpSlova díků vyslechlo včera v litoměřickém hradu sedmnáct „Srdcařů“. Respektive podnikatelů, kteří byli v rámci 1. ročníku ankety „Srdcař Litoměřic“ oceněni za nezištné aktivity, které dlouhodobě odvádějí ve prospěch města a jeho obyvatel. Ocenění a květiny převzali z rukou starosty Ladislava Chlupáče a tajemníka městského úřadu Milana Čigáše. Stalo se tak v rámci Setkání podnikatelů s vedením města.

Podpora Hospice sv. Štěpána, mateřských škol, organizací, které pomáhají lidem se zdravotním postižením, to jsou jen příklady nezištných aktivit litoměřických „Srdcařů“. Hlasování probíhalo na webových a facebookových stránkách města, kde bylo zaregistrováno cca 670 hlasů. „Zcela záměrně neudělujeme pořadí, protože si vážíme každé práce, které nominovaní podnikatelé ve prospěch druhých odvádí. Nicméně nejvíce hlasů získala Káva s párou nejen za podporu organizací pomáhajících lidem s hendikepem, firma Preol za podporu hospice a podnikatel Petr Soubusta za vybudování a provoz bikrosové dráhy určené veřejnosti,“ informovala projektová manažerka městského úřadu Veronika Šturalová, koordinátorka akce.  „Těší mě, že se hned v prvním ročníku kampaně sešlo tolik podnětů, což svědčí o vysokém počtu aktivních podnikatelů v našem městě,“ neskrýval radost starosta Ladislav Chlupáč.

Během setkání byl více než sedmi desítkám účastníků večera představen plán využití městského pivovaru a tržnice, zajímavosti z dopravního průzkumu či například dlouhodobé cíle města v oblasti energetiky. Dále byli přítomní seznámeni s konceptem spolupráce podnikatelů se školami a s možnostmi zapojení se do projektů města, včetně oslav 800 let Litoměřic. V závěru akce předala patronka prvního ročníku akce a její iniciátorka, majitelka jazykové školy RESTON Diana Cepníková pomyslné žezlo Janě Plíhalové, spolumajitelce oblíbené a turisticky atraktivní kavárny Káva s párou.

Slavnostní večer se konal ve spolupráci s neziskovými organizacemi, jako je Hospic sv. Štěpána, Diakonie ČCE, Diecézní a Farní charita, Černí koně, Kinoklub Ostrov.

Ocenění „Srdcaři“:

1) firmy podporující Hospic sv. Štěpána:

 • BISKUPSTVÍ LITOMĚŘICKÉ za dlouholetou finanční podporu a skutečný zájem o dění v hospici a konkrétní lidské příběhy. 
 • MILADA CHOMÁTOVÁ – „SLANÉ DOBROTY Terezín“

Je nominována za dlouhodobou podporu v podobě poskytování občerstvení na akce hospice a ambasadorství Běhu pro hospic. Je to podpora dávaná srdcem a s láskou.

 • JAROSLAV TVRDÍK – Papírnictví

Při zakoupení náplní do tiskáren jde určité procento na hospicovou sbírku. Také v minulosti daroval výtvarné pomůcky pro děti v Klokánku Litoměřice.

 • MARIE MAZANCOVÁ – Obchod s textilem

Dlouhodobě patří mezi nejaktivnější dobrovolníky.

 • MARTINA GILLAROVÁ – Květinářství

Paní Gillarová je nominována za akci v rámci předvánočního prodeje vánočních hvězd; z každé prodané hvězdy věnuje 10 Kč hospici.

 • ŠÁRKA ZEMANOVÁ - Fyzioterapie

Fyzioterapeutka Šárka Zemanová je nominována za zájem o dění v hospici, aktivní přístup k jeho akcím a péči o zaměstnance i pacienty a v neposlední řadě také dárcovství.

 •  INEX Česká republika s.r.o., 

Je nominován za dlouholetou finanční podporu hospice a účast na jeho akcích. Je to partner, na kterého se hospic může spolehnout.

 • VEVERKADENT s.r.o.

Je nominován za dlouhodobou, a to nejen finanční podporu hospice.

 • PREOL, a. s. 

Je nominován za dlouhodobé a stabilní partnerství, které Hospici sv. Štěpána poskytuje nejen finanční podporu, ale také jistotu každoroční spolupráce na firemním dnu, který zaměstnanci firmy věnují celý hospici.

2)      Podpora dalších oblastí:

 • JUDr. FRANTIŠEK FANDA DIVIŠ

Získal nominaci za dlouhodobou propagaci krás města Litoměřice. Ty zprostředkovává lidem prostřednictvím fotografií a založením Fotoklubu "Kalich" (1978 – 1990), na který navázal současný Fotoklub Porta.

 • GABRIEL s. r. o. 

Příkladnou spolupráci mezi neziskovým a komerčním sektorem předvádí firma Gabriel. Dlouhodobě podporuje rozvoj přírodního hřiště na Střeleckém ostrově, zajistila Kinoklubu Ostrov po povodních v roce 2013 cisternu na čerpání vody a bláta, podpořila několik ročníků filmového festivalu. Dlouhodobě zaměstnává zdravotně znevýhodněné lidi.

 •  MICHAELA BORSKÁ – Pojišťovnictví

Je nominována za podporu mateřských školek v Litoměřicích. Paní Borská opakovaně darovala peněžní prostředky nebo hmotné věci (domeček, hračky pro děti podle potřeb školky).

 • HENNLICH s.r.o. 

Každoročně vypisuje grantovou soutěž „Litoměřice - live city jsi ty" pro mladé lidi z Litoměřic. Zajímavé sportovní, kulturní nebo naučné projekty podporuje až částkou 5 000 Kč. Díky podpoře, která již přesáhla milion korun, je každoročně v Litoměřicích realizována řada zajímavých projektů.

 • PETRA DOSTÁLOVÁ – provozovatelka kavárny Fér kafe

Provozuje benefiční kavárnu na akcích hospice, pomáhá s organizací jeho akcí, poskytuje prostory kavárny pro setkávání. Od samotného začátku v Litoměřicích propaguje myšlenku spravedlivého obchodu - fair traide. Je člověkem s velkým srdcem.

 • PETR SOUBUSTA – Motoservis

Již 13 let spravuje, udržuje a každým rokem zdokonaluje bikrosovou dráhu, ale také její okolí. Vše buduje nejen pro místní bikrosový oddíl, který navštěvují děti od dvou let, ale také pro širokou veřejnost. Celý areál může navštěvovat ve svém volném čase zcela zdarma po celou dobu kdokoli. Pro obyvatele Litoměřic vybudoval pěkné sportoviště s odpočinkovou zónu.

 • Reston.cz s.r.o. – Diana Cepníková

Podporuje neziskové organizace zajímavým způsobem. Například lektoři jazykových klubů konverzují s klienty bez nároku na honorář. Vybranou částku pak jazyková škole daruje neziskovému zařízení, případně zakoupí zdravotní pomůcku handicapovaným. Nezištně však podporuje i řadu dalších, svým charakterem různorodých aktivit.

 • Káva s párou s.r.o., manželé Plíhalovi 

Je nominována za podporu organizací, které pomáhají lidem se zdravotním postižením. Pomáhá prostřednictvím finančních darů, poskytuje zdarma své prostory, podporuje i litoměřickou Diakonii. Revitalizací starého nádraží přispěla k dobrému jménu Litoměřic a jeho šíření daleko za hranice regionu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu