Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město Litoměřice ocenilo 13 „Srdcařů“ a nejkrásnější provozovny

Na snímku jsou všichni ocenění „Srdcaři Litoměřic“ se zástupci Městského úřadu Litoměřice v čele s místostarostou Lukasem Wünschem a tajemníkem MěÚ Milanem Čigášem.

Slova díků si včera v litoměřickém hradu vyslechlo třináct „Srdcařů“ a zástupci tří nejkrásnějších provozoven. „Srdcaři“, místní podnikatelé, byli v rámci druhého ročníku ankety „Srdcař Litoměřic“ oceněni za nezištné aktivity, které odvedli ve prospěch města a jeho obyvatel za uplynulý rok. Ceny a květiny převzali z rukou místostarosty Lukase Wünsche a tajemníka městského úřadu Milana Čigáše.

Podpora neziskových organizací, organizace benefičních akcí, šíření myšlenky Fair trade, dobrovolnictví. To jsou příklady nezištných aktivit, za které byly předány ceny v průběhu slavnostního večera. Hlasování probíhalo prostřednictvím ankety ve službě Mobilní rozhlas, kde se sešlo 270 hlasů. Záměrně není udělováno pořadí. „Vážíme si každé práce, kterou podnikatelé odvádí ve prospěch druhých. Nicméně nejvíce hlasů získal Nadační fond BigMat Vratislava a Lucie Baudlerových, a to hlavně za podporu projektu „Plošina pro Aničku“,“ informovala koordinátorka akce a Zdravého města Litoměřice Irena Vodičková. Jedna z nejemotivnějších chvílí večera přišla při slovech na vozíček upoutané školačky Aničky Hrdinové, která přišla se svými rodiči osobně poděkovat za pomoc. Nejen Baudlerovi, ale i další nominovaní převzali certifikát města a cenu symbolizující srdce vytvořenou litoměřickým sklářem Janem Huňátem. Poté předala patronka letošního ročníku Jana Plíhalová patronství dalšího ročníku Vratislavovi a Lucii Baudlerovým. Oceněným měli příležitost poděkovat i ti, kdo srdcaře nominovali. Představily se také litoměřické neziskové organizace.

Ve druhé části večera předali zástupci komise marketingu a cestovního ruchu, pracující jako poradní orgán rady města, v čele s předsedou komise a zastupitelem města Tomášem Sarnovským, ocenění „Nejkrásnější provozovna 2019“. Nejestetičtěji působící provozovny vybírali členové komise. Mezi nejkrásnější provozovny, které svým designem a venkovní reklamou jsou příkladem toho, jak by prezentace v Litoměřicích měla vypadat, patří podle komise řeznictví Bůůček v Masarykově ulici, pražírna kávy Zoban v Lidické ulici a restaurant Capra na Mírovém náměstí. „Jsme přesvědčeni, že pokud předvedeme správné příklady, poukážeme na prvky a řešení, která posouvají provozovny moderním stylem na evropskou úroveň, tak se touto pozitivní motivací i ostatní provozovatelé rozhodnou zachovat podobným způsobem a svou provozovnu vylepší,“ charakterizoval myšlenku prvního ročníku ocenění „Nejkrásnější provozovna“ Tomáš Sarnovský. Zástupci tří oceněných provozoven převzali originální skleněnou plastiku, vyrobenou v duchu nového loga města Litoměřice sklářem Jiřím Pačinkem.

Smyslem večera bylo nejen ocenit podnikatele, ale také prohlubovat vztahy mezi podnikatelským a neziskovým sektorem, sdílet zkušenosti a vzájemně se inspirovat. „Je dobře, když se lidé, kteří žijí a podnikají v Litoměřicích, sejdou s těmi, kteří pomoc potřebují,“ dodala zakládající patronka Diana Cepníková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu