Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město Litoměřice není ve fázi prodeje nemocnice!

nemocnicewMěsto Litoměřice ještě není ve fázi prodeje nemocnice! Zatím jen připravuje otevřené výběrového řízení na prodej akcií Nemocnice Litoměřice, a.s. Zda k němu skutečně dojde a zda se vůbec objeví nabídka odpovídající potřebám města, není v tuto chvíli zřejmé. Podmínkami výběrového řízení se mají zastupitelé zabývat až 13. června na veřejném jednání zastupitelstva. Předcházet mu bude 11. června od 17 hodin diskuse s veřejností v Kulturním a konferenčním centru.

 

„Takto zásadní krok neučiníme bez vysvětlení veřejnosti a zaměstnancům nemocnice,“ ujistil starosta Ladislav Chlupáč na tiskové konferenci, která se na toto téma uskutečnila dnes na radnici. „Zcela rozumím obavám zaměstnanců nemocnice i veřejnosti o budoucnost našeho zdravotnického zařízení. Nicméně právě proto, že chceme, aby město a potažmo celý region mělo zajištěnu kvalitní a stále se rozvíjející zdravotní péči, nelze setrvat na současném stavu,“ dodal Radek Lončák, předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s.

Vedení města i nadále trvá na tom, že současná ekonomická situace a personální situace spojená s katastrofálním nedostatkem lékařů, z nichž řada je v případě Litoměřic staršího věku, jsou v této podobě do budoucna neudržitelné. „Rozpočet města je cca 500 až 550 milionů, nemocnice zhruba 800 milionů,“ poukázal na nerovnost místostarosta Karel Krejza. Podle něj má město každý rok na investice zhruba 70 milionů korun, přičemž přibližně 1/3 z této částky přispívá nemocnici. Ekonomický růst se celorepublikově zastavil, přijde pokles daňové výtěžnosti, a tím klesnou i příjmy města. Naopak populace stárne, objem zdravotní péče poroste a systém úhrad za lékařskou péči tak, jak je nastavený, nepokrývá již nyní ani zdaleka objem poskytované zdravotní péče.

Je povinností státu a potažmo zdravotních pojišťoven, nikoliv města, zajistit optimální zdravotní péči. „Uvědomme si, že se musíme starat o školy, školky, opravy silnic, chodníků, síť sociálních služeb a řadu dalších nezbytných věcí,“ uvedl místostarosta Václav Červín. „Projektů jako stěhování ZUŠ do centra města nebo stavbu startovacích bytů bychom se museli vzdát, protože jednoduše na ně mít nebudeme,“ dodal místostarosta Lukas Wünsch.

„Litoměřická nemocnice vlastněná městem jako samostatný pěšák v poli nemůže obstát,“ znovu opakuje vedení radnice. „Je sice správné, že stát zvedá platy lékařů a zdravotnického personálu, ale nárůst hradí město. Dále cítíme jako velkou diskriminaci, že za operaci slepého střeva dostaneme na základě platné úhradové vyhlášky výrazně méně než fakultní nemocnice, ačkoliv jde o stejný výkon,“ poukázal na vážný problém předseda dozorčí rady nemocnice Leoš Vysoudil. Ten již včera jednal se zástupci petičního výboru zaměstnanců nemocnice, který požaduje zastavení celého procesu a organizuje petici. Výsledkem je nabídka, aby v hodnotící komisi, která posoudí nabídky došlé do výběrového řízení, usedl i zástupce petičního výboru. „Tuto nabídku dáme i zástupci opozice v zastupitelstvu. Chceme, aby výběrové řízení bylo maximálně transparentní,“ ubezpečil místostarosta Karel Krejza.

„Prosím, nepodléhejte tlaku a dezinformacím, které jsou hlavně na sociálních sítích šířeny. Přijďte raději na veřejnou diskusi zeptat se na vše, co vás v této souvislosti zajímá,“ vyzývá obyvatele města a zaměstnance nemocnice starosta Chlupáč.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu