Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město Litoměřice dá v příštím roce více než pět milionů korun na sociální služby

Město Litoměřice dá v příštím roce více než pět milionů korun na sociální služby

I přestože pandemie negativně zasáhla do rozpočtů měst a obcí, vyčlenilo město Litoměřice přes pět milionů korun, aby podpořilo dotační programy, které jsou určené nejen pro poskytovatele sociálních služeb, ale i na podporu sociálních, zdravotních, fairtradových a globálních aktivit v Litoměřicích. Oproti loňskému roku se tato podpůrná dotace snížila o jeden milion korun.

„Chceme udržet širokou síť sociálních služeb v Litoměřicích, a proto i v této nelehké době město vyhlašuje dotační program na podporu neziskových organizací,“ uvedla vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice Renáta Jurková.

Podpůrné dotační programy na podporu sociálních služeb mají pomoci neziskovým organizacím s režijními a mzdovými náklady.

Program podpory faitradových aktivit a globální odpovědnosti v Litoměřicích je pak určený jak pro organizace a spolky, tak i pro jednotlivce, kteří svými nápaditými projekty podporují myšlenku fair trade. V minulosti tak byly peněžní prostředky poskytnuty na realizování úspěšných projektů organizovaných například Knihovnou Karla Hynka Máchy, organizací Shine Bean a jejího Afrického festivalu či Střediskem ekologické výchovy SEVER Litoměřice a Farní charitou Litoměřice. Smyslem fairtradového hnutí je prosazování platby „spravedlivých cen“ za komodity ze třetích zemí, stejně tak i dodržování sociálních a environmentálních standardů.

Program podpory sociálních a zdravotních aktivit pro občany města Litoměřice má za cíl podpořit sociální a zdravotní aktivity pro občany města Litoměřice. Je určen organizacím, institucím i aktivním občanům, kteří chtějí přispět ke zlepšení života v této oblasti.

Programy s informacemi, podmínkami a pravidly budou zveřejněny od 10. prosince a počátkem příštího roku na stránkách města a komunitního plánování.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu