Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město letos na Program prevence kriminality vyčlenilo přes milion korun

kamerampOsobní kamery pro strážníky městské policie a víkendový pobyt pro děti ze sociálně slabých rodin. Takové jsou novinky letošního Programu prevence kriminality (PPK), které město každoročně pro daný rok schvaluje. Radnice pro ten letošní vyčlenila částku 1 165 000 korun.

 

V minulém roce se mezi projekty poprvé objevil tábor pro děti, které se ocitly v těžké životní situaci a potřebovaly aktivně strávit volný čas. Vzhledem k velkému počtu zájemců se letos tato nabídka rozšíří navíc o víkendový pobyt. Zcela novou položkou je také zavedení osobních kamer pro městskou policii. „Umisťují se přímo na oděv, takže strážníka neomezují a umožňují snímat průběh zásahu. Záznamy pak mohou sloužit například jako důkazní materiál.“ vysvětlila Miroslava Najmanová, manažer Programu prevence kriminality Městského úřadu v Litoměřicích. Jak ovšem upozornila, v případě pobytu pro děti i zakoupení kamer však město zatím čeká na schválení dotace.

Součástí PPK jsou i letos pravidelné akce zaměřené na vzdělávání dětí a mládeže. K těmto aktivitám patří například projekt „Jak se nestát závislákem“ věnující se tématu drog. Dále „Žáci v bezpečí“, pro děti z mateřských a základních škol, nebo také „Program primární prevence rizikového chování pro školy“, který se zaměřuje například na kyberšikanu a cílí nejen na žáky, ale i na rodiče. V roce 2018 jím prošlo celkem 2 350 dětí a 50 pedagogických pracovníků, výchovných poradců a metodiků prevence. PPK myslí i na děti z azylových domů, které učí, jak se chovat v nebezpečných situacích. Nechybí ani akce zaměřené na prevenci krádeží, či program pro seniory. Samozřejmostí je i letos průběžná obnova kamerového systému ve městě, která je z celého PPK finančně nejnáročnější (530 tisíc korun).

Do další fáze postoupí loňská novinka, kterou byl projekt „Bezpečná škola – Ozbrojený útočník ve škole“. „Probíhá mapování budov základních škol, které má za cíl odhalení slabin umožňujících vnik cizí osoby. Loni jsme prošli školy Havlíčkova, Ladova a U Stadionu, letos pokračujeme na škole Boženy Němcové, Na Valech a Masarykově základní škole. Město bude v následujících letech čekat na vypsání dotace, ze které bychom byli schopni pokrýt nápravu případných zjištěných nedostatků, kterými může být napříkad právě nedostatečné zabezpečení budov. V další fázi pak přijde na řadu postupné proškolení personálu i dětí,“ uvedla Miroslava Najmanová.

Litoměřice se do PPK zapojují již od roku 1998. Projekty realizuje ve spolupráci s Policií ČR, městskou policií, základními a středními školami, Pedagogicko-psychologickou poradnou, K-centrem a Diakonií CCE.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu