Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

logo mesta

Město kvůli zhoršující se pandemii ruší či upravuje programy

Vedení města Litoměřice ruší veřejné projednání strategického projektu města Geosolar, souvisejícího s bezpečnou a čistou energií. Konat se mělo v úterý 23. listopadu v hradu za účasti domácích i zahraničních odborníků na energetiku. Zároveň upravuje program rozsvícení vánočního stromu plánovaného na pátek 26. listopadu, tedy před první adventní nedělí.


Důvodem je zhoršující se epidemiologická situace a doporučení vlády nabádající k opatrnosti. „Veřejné projednání Geosolaru uskutečníme v náhradním termínu, jakmile se situace začne zlepšovat,“ informoval místostarosta Karel Krejza.

Již naplánovaný kulturní program rozsvícení vánočního stromu proběhne v nezměněné podobě. Zrušen je ale slavnostní akt vlastního rozsvícení stromu a výzdoby města plánovaný na 18. hodinu. Výzdoba centra města se rozsvítí v blíže neupřesněný čas v podvečer. „Chceme předejít tomu, aby se v jeden okamžik shromáždily na náměstí stovky, možná i tisíce dospělých a dětí,“ vysvětlila ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Michaela Mokrá. Na rozsvícení navážou adventní trhy, jejichž podoba bude upřesněna a zveřejněna počátkem příštího týdne po konzultacích s krajskou hygieničkou.

Slavnostní večer spojený s vyhlášením Srdcaře roku 2021 a oceněním dobrovolníků za práci nezištně odváděnou ve prospěch druhých lidí se ve středu 24. listopadu v hradu uskuteční, a to v souladu s platnými protiepidemiologickými opatřeními. Vstup bude povolen pouze očkovaným lidem a těm, kteří Covid-19 prodělali.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu