Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město koupí v bývalých kasárnách objekty za 15 milionů korun

kasarnagarazmpMěsto Litoměřice koupí od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) několik objektů v areálu bývalých kasáren pod Radobýlem. Investici ve výši 15,4 milionu korun již schválili zastupitelé. Město tak do svého majetku získá administrativní a ubytovací budovu sestávající ze tří budov, objekt cihlové garáže, objekt čtyř velkých halových garáží (na snímku) a pozemek pod výdejnou PHM. Tělocvičnu s veškerým zázemím, včetně šaten v účetní hodnotě 3,5 milionu korun, sklady, přístřešky ESO, trafostanici, administrativní budovu, sklad a výdejnu PHM (v hodnotě 7 milionů korun) pak do svého majetku získá bezúplatným převodem.

„Hodnota majetku je výrazně vyšší, než za kolik ho pořídíme,“ upozornil místostarosta Karel Krejza s tím, že je třeba s ohledem na rozvoj této významné lokality s obrovským potenciálem hledět na mnoho let dopředu. „Pokud se postupně nebudeme snažit získat do majetku města ucelené území, jen těžko zajistíme jeho komplexní rozvoj a postup do další etapy projektu budoucího využití bývalých kasáren,“ dodal Karel Krejza.

První etapou má představitel města na mysli fakt, že již proběhla architektonická soutěž o ideový návrh budoucího využití kasáren pod Radobýlem. „Ve chvíli, kdy bude město vlastnit nejen pozemky, ale i budovy, což se v první fázi alespoň ve středové části areálu zřejmě podaří, můžeme s vítězem architektonické soutěže začít pracovat na realizaci studie budoucího využití,“ upozornila vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková. Vzniknout zde má kromě jiného bydlení pro zhruba dvě tisícovky obyvatel s veškerým zázemím a potřebnými službami.

Které objekty a jak konkrétně budou využity, v tuto chvíli ještě není rozhodnuto. „V případě některých objektů město zřejmě požádá o demoliční výměr, stav jiných je však natolik dobrý, že mohou být po provedení drobných stavebních úprav okamžitě využívány,“ konstatoval vedoucí majetkového odboru městského úřadu Václav Härting. V tuto chvíli již například registruje zájem o pronájem zdejších garáží nebo o odkoupení ESO přístřešků (foto dole). Zájem mají i sportovci o pronájem tělocvičny a jejího zázemí.

Nejistý však zůstává osud horní části kasáren. Za minimální kupní cenu 26 milionů korun ji v těchto dnech znovu nabízí k prodeji ÚZSVM. Tímto způsobem již například bylo v minulosti prodáno venkovní sportoviště. Jiné budovy zase stát převedl státním institucím. Páteřní komunikaci vedoucí kasárnami, která umožní jejich propojení s plánovanou západní komunikací vedoucí z mostu Generála Chábery, město zdarma získalo od státu již před lety díky iniciativě tehdejšího senátora Alexandra Vondry.

kasarnaesovp

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu