Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město koupí roubenku pro potřeby Ladovy základní školy

roubenka pokratice 10Město má zájem o koupi napůl hrázděné a napůl roubené kulturní památky nacházející se v těsném sousedství Ladovy základní školy. Za 3 miliony korun, což je o 300 tisíc korun méně než odhadní cena, jsou zastupitelé chátrající objekt ochotni zakoupit.

 

„Škola se tímto směrem nepotřebuje rozšiřovat. Bohužel stav objektu se zhoršuje. Část střechy spadla při poslední vichřici. Majitel naštěstí pohotově zajistil opravu, na to však spoléhat do budoucna nelze,“ vysvětlil, proč by město mělo roubenku odkoupit, místostarosta a ředitel školy Václav Červín.

Nejde přitom o novou myšlenku. Existuje totiž z 90. let projekt využití objektu pro potřeby školy. Nyní ho stačí jen zaktualizovat, aby vyhovoval i náročnějším hygienickým požadavkům. „Sloužil by jako školní klub, školní družina a výtvarný ateliér,“ nastínil možnosti využití místostarosta Červín. Podle něj lze využít některého z dotačních titulů vypisovaných každoročně Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s cílem zvýšit kapacity určené pro zájmovou činnost dětí, případně dotace z Ministerstva kultury určené na záchranu kulturních památek, mezi které roubenka nacházející se v srdci pokratického sídliště patří.

Objekt přežil na konci 80. let bourání staré zástavby, kterou nahradilo panelové sídliště. „Stavbu následně získala do svého majetku stavební firma, poté byla předmětem exekuce. Následně šla do dražby, v níž uspěl jediný tehdejší zájemce – pan Chládek z černošické společnosti Morton Plus,“ připomíná vedoucí odboru správy majetku města Václav Härting. Město se tehdy bohužel o dražbě nedozvědělo.

 

Text pod foto:
Místostarosta Červín před roubenkou, která je ve špatném technickém stavu. Fota Anna Hrochová

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu