Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nájemce do pivovaru

Město hledá nájemce další opravované části bývalého pivovaru

Město Litoměřice hledá dlouhodobého nájemce do prostor v současné době další rekonstruované části areálu bývalého městského pivovaru na Tyršově náměstí. Jedná se o budovu, která má sloužit k podnikání v oblasti výroby potravinářských výrobků. Zájemci musejí svou nabídku poslat na adresu podatelny městského úřadu nejpozději do 16. září.

Účastníci jsou povinni předložit podnikatelský záměr, který bude obsahovat popis plánovaného užití prostor včetně případných vedlejších činností. Nájemní smlouva bude uzavřena minimálně na deset let pravděpodobně od 1. ledna 2025. Nájemce však rok před skončením nájmu může požádat o jeho prodloužení o dalších deset let.

„Jedná se o podsklepenou čtyřpodlažní zděnou stavbu se sedlovou střechou a částečně využitelným podkrovím. Areál se nachází v městské památkové rezervaci a jedná se o velmi zajímavé industriální místo s působivou atmosférou. Objekt je vhodný spíše pro malé a střední provozy, nikoliv pro průmyslovou velkovýrobu s ohledem na existující kapacitní omezení v oblasti dopravní obslužnosti,“ vysvětlil Václav Härting, vedoucí Odboru správy nemovitého majetku města Městského úřadu v Litoměřicích.

Výše nájemného je součástí veřejné soutěže, minimálně však bude činit 165 tisíc korun bez DPH měsíčně. Nájemce musí dále složit tzv. peněžní jistotu ve výši 330 tisíc korun a během doby pronájmu investovat minimálně šest milionů korun. Do této částky lze zahrnout například investice do technologií a zařízení výroby.

Cílem veřejné soutěže je otevřeným a transparentním způsobem vybrat z navrhovatelů spolehlivého dlouhodobého nájemce prostoru, který dříve sloužil jako varna piva městského pivovaru. „Výběr nájemce navazuje na rozsáhlé stavební úpravy, které aktuálně na objektu probíhají. Část sousední budovy A je již po rekonstrukci a slouží jako pivovar, další část budovy pak jako sklad nápojů,“ dodal starosta Ladislav Chlupáč.

Stav budovy před zahájením rekonstrukce v lednu 2022

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu