Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

MHD zastávky

Město chce pokračovat v modernizaci autobusových zastávek

Město chce pokračovat v modernizaci autobusových zastávek Modernizace autobusových zastávek v Litoměřicích bude pokračovat. V letošním roce město počítá s výstavbou dalších dvou až tří.

Podobně jako nové zastávky u pošty či Družby, budou i tyto sladěné s grafickým vizuálem města. „Místa již máme vytipována. Měly by být u Luny naproti obchodu, v Plešivecké u křižovatky s ulicí Raisova a Masarykově ulici poblíž základní umělecké školy,“ vyjmenoval místostarosta města Jiří Adámek s tím, že v návrhu je několik možných podob.

Kromě výstavby nových zastávek se město více zaměří i na nekonečný boj s graffiti, jimiž jsou některá stanoviště neustále pomalována. Technické služby města se o čistotu ploch budou starat průběžně, k dispozici na to mají ve svém vozovém parku nový stroj. Na dalších zastávkách také proběhnou opravy konstrukcí, nátěry a doplnění výplní. „Někde budou podle možností skleněné, jinde plastové, s vyšší odolností proti UV záření,“ doplnil Jiří Adámek.

Zastávky by také měly mít v budoucnu nový informační systém s názvy konkrétních stanovišť a elektronickými panely, z nichž se cestující dozví, kde přesně autobus je a kdy přijede. Otázkou zůstává finanční náročnost. Je možné, že takto budou osazeny všechny zastávky, ale také třeba jen ty nejvytíženější.

V současné době se město připravuje na podání žádosti o dotaci a zpracování projektové dokumentace. „Oslovujeme firmy, abychom měli představu o cenách, a také o nejlepším způsobu napájení systému. Pak se rozhodneme, zda k tomuto kroku přistoupíme najednou nebo postupně po etapách,“ vysvětlil Jiří Adámek.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu