Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Stavba ilustrační

Město bude prodávat šest stavebních pozemků formou licitace

Zájemci o stavbu rodinného domu v Litoměřicích mají šanci. Město totiž bude prodávat šest stavebních pozemků v lokalitě ulice Karolíny Světlé na Miřejovické stráni. Nejmenší parcela měří 603 metrů čtverečních, největší pak 803 metrů čtverečních. Rada města včera schválila termín veřejné licitace. Plánována je na 20. listopadu od 15 hodin v zasedací místnosti Felixe Holzmanna v budově městského úřadu na Mírovém náměstí.

Minimální vyvolávací cena byla stanovena na 4 300 Kč za metr čtvereční (plus 21 % DPH). „Vychází z odborného vyjádření znalce a zahrnuje i investice města,“ informoval místostarosta Jiří Adámek. Majitelem pozemku se stane fyzická osoba, která nabídne při licitaci nejvyšší cenu a uhradí ji do dvou měsíců po podpisu kupní smlouvy. Tu ale nejprve musí schválit zastupitelstvo, které se sejde v polovině prosince. V úvahu přichází i uzavření budoucí kupní smlouvy pro poskytnutí úvěru.

Prodej není v rozporu se záměry rozvoje města ani s platnou územně plánovací dokumentací. „Ve spolupráci se stavebním úřadem jsme vypracovali regulativy, respektive doporučení pro stavebníky týkající se budoucího souboru rodinných domů v této lokalitě,“ podotkla vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Jednou z podmínek pro povolení stavby je s ohledem na charakter lokality například její vzhled, kdy za nevhodný je označen bungalov. Naopak přípustná mají být až dvě plná nadzemní podlaží. Inženýrské sítě a přístupovou komunikaci vybuduje město nejpozději do července příštího roku.

Ulice Karolíny Světlé je součástí severozápadní obytné čtvrti města nazývané Miřejovická stráň. Jedná se o uliční prostranství s osou orientovanou sever – jih. Tato ulice bude spojovat ulice Plešivecká a Bojská. Její delší jižní úsek bude uspořádán jako klasická obslužná komunikace s vozovkou širokou 5,5 m a s chodníky po obou stranách vozovky. Její severní úsek od křižovatky s Lipovou ulicí bude uspořádán jako zklidněná komunikace (obytná ulice), která naváže na ulici Bojskou a budoucí lokální centrum.

„Naposledy prodávalo město Litoměřice stavební parcely před osmi lety,“ informovala Lenka Jindřichová, referentka odboru správy nemovitého majetku městského úřadu, na kterou je možno obracet se s případnými upřesňujícími dotazy k chystané licitaci (tel.č. 416 916 258, e-mail: lenka.jindrichova@litomerice.cz). Podrobné informace a regulativy jsou zveřejněny na úřední desce ZDE. Prodej dalších pozemků tohoto typu není městem v dohledné době plánován.

Autor: Eva Břeňová 
Ilustrační foto: pixabay 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu