Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

„Memorandum o společném záměru“ k nemocnici schválili zastupitelé

nemocnice01Zastupitelé včera schválili „Memorandum o společném záměru“. Týká se diskutovaného začlenění litoměřické nemocnice do konsorcia pěti nemocnic sdružených v Krajské zdravotní, a.s., vlastněné Ústeckým krajem. V pondělí budou o Memorandu jednat krajští zastupitelé.


V případě, že předložené znění krajští zastupitelé odsouhlasí, dají obě strany oficiálně najevo, že mají společný zájem dlouhodobě zajistit provoz litoměřické nemocnice prostřednictvím její integrace do páteřní sítě zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji a jejího začlenění do společnosti Krajská zdravotní.

Zároveň se zúčastněné strany zaváží zajistit prostřednictvím třetí osoby, na které se dohodnou, finanční, právní, daňovou a účetní analýzu, aby mohli vyhodnotit stav litoměřické nemocnice z hlediska možností, způsobu a podmínek svého zapojení do procesu naplňování cíle Memoranda a následně přijmout odpovídající rozhodnutí. To v případě realizace může spočívat např. v převodu obchodního závodu, převodu akcií, převodu majetku, právních vztahů a pracovněprávních vztahů apod.

Litoměřičtí zastupitelé akceptovali návrh zastupitele Jiřího Adámka doplnit návrh Memoranda o ustanovení, že „Město Litoměřice preferuje při případném převodu nemovitostí stanovení zákazu zcizení na dobu 10 let a zřízení předkupního práva ve prospěch města Litoměřice“.

Jako zásadní rozpor se však v tuto chvíli jeví jedno z ustanovení Memoranda. V němž totiž stojí, že „Ústecký kraj preferuje formu bezúplatného převodu litoměřické nemocnice. Město Litoměřice preferuje úplatný převod Nemocnice Litoměřice, a. s.“ Kraj tedy stojí o bezúplatný převod celé nemocnice, zatímco město Litoměřice preferuje pouze bezúplatný převod nemovitostí, které zdarma před lety získalo od státu, ale v případě akciové společnosti Nemocnice Litoměřice, do níž výrazně investovalo, žádá převod úplatný.

„Memorandum není závazným dokumentem v tom smyslu, že by stanovoval nějaké podmínky. Pouze otevírá cestu pro další jednání. Nebudou jednoduchá. Je logické, že budeme hájit zájmy města. Musíme nicméně najít rozumné řešení přijatelné pro obě strany,“ konstatoval starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu