Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

deti školka

Mateřské školy v Litoměřicích se na podzimní prázdniny uzavřou

Od pondělí 26. října dojde v Litoměřicích na základě rozhodnutí litoměřického krizového štábu k uzavření mateřských škol z důvodu zvyšujícího se počtu pracovně neschopných zaměstnanců mateřských škol (onemocnění COVID-19, karanténa či jiná podzimní respirační onemocnění). Pro děti členů Integrovaného záchranného systému (IZS) a pracovníků v sociálních službách zůstane otevřena mateřská škola v Baarově ulici, která se nachází blízko nemocnice.

Za nemocné pracovníky se nedaří najít náhrada, problémem je pokrytí jednotlivých služeb. Ve spojení se středečním státním svátkem 28. října a podzimními prázdninami pro žáky základních i středních škol by tento týden mohl pomoci situaci s nedostatkem personálu vyřešit a snad i částečně stabilizovat.

„Zájem využít této nabídky musejí rodiče pracující pro IZS a v sociálních službách nahlásit ve své kmenové školce v průběhu tohoto týdne,“ upřesňuje informaci vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

Pro školní děti (ve věku od 6 do 10 let) zaměstnanců IZS a sociálních služeb zůstává nadále k dispozici, a to i během podzimních prázdnin, Základní škola U Stadionu. O děti svých zaměstnanců se stará i nemocnice. Zřídila pro ně provizorní školu, do které mohou i poslední říjnový týden docházet. Sídlí na samostatném patře na jedné ze stanic dětského oddělení, která je pro pacienty momentálně uzavřená. Určena je pro děti už od tří let, funguje od 6,30 do 19,30 hodin.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu