Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

školka ilustrační foto

Mateřinková třída s lesními prvky se vrací na Mentaurov

Třída s lesními prvky při MŠ Sedmikráska může od úterý 28. listopadu opět navštěvovat základnu na Mentaurově. Rozhodla o tom ředitelka MŠ Litoměřice Monika Mejtová poté, co pronajímatel objektu odstranil bezpečnostní rizika, kvůli kterým bylo od 16. listopadu využívání základny třídou s lesními prvky dočasně přerušené.

Opatření bylo reakcí na nedávnou rozsáhlou kontrolu České školní inspekce, která mimo jiné zjistila, že mentaurovská základna a její přilehlé prostory nejsou pro děti bezpečné a hrozí tam velké riziko úrazu. Jednalo se například o poškozené oplocení okolo vodní nádrže či neukotvené herní prvky.

„Děkuji zástupcům pronajímatele základny, pracovníkům naší školy i rodičům za rychlé odstranění bezpečnostních rizik,“ uvedla Monika Mejtová, která po zjištěních České školní inspekce iniciovala schůzku se zástupci vedení základny, kde jim byly předány veškeré podněty k vyřešení.

„Snahou všech bylo, aby se děti mohly na Mentaurov co nejrychleji vrátit. S odstraňováním nedostatků pomohli také rodiče dětí při víkendové brigádě. Jejich pomoc a iniciativu vítáme,“ doplnil místostarosta Litoměřic Jiří Adámek, jenž má školství ve své gesci.

Šetření České školní inspekce vyvolala výzva ke změně systému řízení Mateřské školy Litoměřice a odvolání ředitelky. Její iniciátoři ji následně předali vedení města, které požádalo Českou školní inspekci o podrobnou kontrolu organizace. Inspektoři se zaměřovali nejen na způsob komunikace a práce vedení této příspěvkové organizace města, předškolní vzdělávání, ale také na bezpečnost provozu jednotlivých mateřských škol, personální politiku, účetnictví, kvalitu stravy a řadu dalších aspektů důležitých k fungování mateřských škol. Vedení města v tuto chvíli čeká na inspekční zprávu a protokol od České školní inspekce, kterou následně vyhodnotí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu