Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Maminkám v hale nemocnice slouží nový kojící koutek

koutekmpPouze několik málo dní je v hale litoměřické nemocnice rodičům malých dětí k dispozici tzv. kojící koutek. Již několik minut po jeho zprovoznění ho začaly využívat první maminky.

Vybudování kojícího koutku předcházel jak požadavek samotných matek, které dosud byly nuceny kojit v čekárnách i jiných nevyhovujících prostorách, tak i podnět od některých mateřských hnutí. „V neposlední řadě jsme se i my sami chtěli zařadit po bok velkých nemocnic, kde jsou taková místa v dnešní době samozřejmostí,“ přiblížila pozadí vzniku koutku pro rodiče Lenka Kalábová, manažerka pro nelékařské zdravotnické obory.

Nový kojící koutek je vybaven nejen židlí pro maminku, ale také přebalovacím pultem a jednorázovými papírovými ručníky. Koutek je zároveň dostatečně velký i pro kočárek. K prostoru přiléhá samostatně vyčleněné sociální zařízení. Intimita kojící maminky je zajištěna upozorněním na obsazenost koutku na vstupních dveřích.

„Možnost nakojit v klidu samozřejmě vítám,“ zhodnotila novou službu paní Gabriela, maminka tříměsíční Adélky, která zároveň ocenila i samostatné sociální zařízení. „Dříve jsem při použití toalety musela nechávat dceru v kočárku na chodbě bez dozoru, teď už nemusím,“ dodala s úsměvem.

Vybudování kojícího koutku ocenil také starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč: „Jsem rád, že dochází k rozšiřování služeb nemocnice i tímto směrem, neboť maminky si své soukromí zaslouží.“

Text a foto:Křečková Naděžda


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu