Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Magnetickou rezonanci litoměřické nemocnici ministerstvo schválilo

nemocniceWDoporučujícím stanoviskem Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků zveřejněným v těchto dnech na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR bylo litoměřické nemocnici schváleno vybudování pracoviště magnetické rezonance.

„Považuji tento výsledek za velký úspěch. Pro nemocnici a jí poskytované zdravotní služby je pracoviště magnetické rezonance zásadní a my jsme se nyní opět o něco přiblížili k cíli ho zde vybudovat,“ shrnul výsledek jednání přístrojové komise Radek Lončák, předseda Správní rady Městské nemocnice v Litoměřicích.

Záměr zřídit v litoměřické nemocnici magnetickou rezonanci podpořilo koncem loňského roku i zastupitelstvo města a schválilo nemocnici pro letošní rok finanční příspěvek ve výši 14,5 miliónu korun právě na jeho vybudování. Celkové náklady spojené se zřízením magnetické rezonance jsou předpokládány ve výši 33 miliónů korun s DPH, z čehož 28 miliónů představuje nákup přístroje a 5 miliónů jsou náklady na projektovou dokumentaci a související stavební úpravy. Projekt by měl být v plném provozu realizován zhruba do 16 měsíců od schválení přístrojovou komisí.

„Před námi je ještě hodně práce, doporučující stanovisko je prvním, byť zásadním, krokem. Nikdo z nás však nepochybuje, že nové pracoviště magnetické rezonance vybudované v naší nemocnici bude přínosem pro všechny Litoměřičany. Věřím proto v podporu všech zainteresovaných subjektů, a to nejen uvnitř, ale i vně nemocnice,“ uzavřel Radek Lončák. (nk)

(Tiskovou informaci připravila Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu