Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Magnetická rezonance je na místě

magneticka rezonance mpVe své poslední fázi je nyní projekt budování nového pracoviště magnetické rezonance v litoměřické nemocnici. Tu odstartovalo poslední listopadový den stěhování samotného přístroje.

 

„Toto stěhování bylo samo o sobě technicky velmi náročné, protože technologii bylo nutno na místo dopravit vcelku, což si vyžádalo doslova „probourání“ transportní cesty pláštěm budovy nemocnice. Samotný magnet byl k takto připravenému otvoru dopraven pomocí jeřábu a následně byl na podvozku chodbou oddělení dopraven na své místo. Teprve poté bylo možno dobudovat poslední příčku k uzavření místnosti, kde je magnetická rezonance umístěna, a dokončit Faradayovu klec,“ přiblížil technickou zajímavost Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje Nemocnice Litoměřice, a.s. a doplnil několik dalších zajímavostí ohledně samotné technologie. Přístroj přijel kamiónem z Nizozemí a celý vč. příslušenství váží cca 7 tun. Samotný magnet má váhu 5 tun a je chlazen na teplotu -269 °C. Tato teplota musela být zajištěna i po celou dobu přepravy.

V rámci stavební části celého projektu magnetické rezonance, na kterém litoměřická nemocnice intenzivně pracuje již od počátku roku 2017, proběhla úprava dispozic pracoviště, byly realizovány nové instalace a modernizovány povrchy. Zároveň došlo na střeše objektu k výměně vzduchotechnických jednotek pro oddělení radiologie a zobrazovacích metod a bylo sem umístěno složité chlazení magnetické rezonance včetně příslušných rozvodů. Toto vybavení bylo na místo nutno stěhovat pomocí jeřábu.

V poslední fázi projektu bude probíhat kompletace přístroje, napojování na související zařízení a technické vyladění magnetického pole. Následovat bude zaškolení personálu. „S ostrým provozem počítáme do několika měsíců,“ ujistil Radek Lončák, předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s. 

Text a foto: Naděžda Křečková

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu