Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Lukáš Krpálek

Lukáš Krpálek navštívil po pěti letech litoměřické školáky

Osobnost, celebrita, vynikající sportovec, dvojnásobný olympijský vítěz, mistr světa i Evropy, k tomu všemu skvělý a skromný člověk, milující otec. To vše je Lukáš Krpálek, judista, který ve čtvrtek 11. listopadu přijel po pěti letech navštívit děti ze Základní školy Ladova v Litoměřicích.

Bojovník, který svými výkony ve finálových zápasech na olympiádách v Riu a Tokiu dojal u televize i nejednoho chlapa, vyprávěl školákům zážitky ze závodů, nezapomněl zmínit své sportovní začátky a při mimosportovních dotazech kladených ředitelem školy Václavem Červínem se smíchem sdělil, že jeho nejoblíbenějším jídlem je „vše, co dostane“. A kde se mu při cestování nejvíce líbilo? „Miluji Japonsko, které je navíc kolébkou juda. Je to nádherná země a věřím, že budu mít ještě dost příležitostí ji více poznat. Hodně mám rád také Thajsko,“ vyjmenoval Lukáš Krpálek.

Po besedě následovala nekonečná autogramiáda a fotografování. Na závěr dvojnásobný olympijský šampion poskytl obtisk své dlaně pro unikátní litoměřické muzeum Křišťálový dotek, kde se ocitne ve společnosti takových osobností, jakými jsou Anastacia, Steven Seagal, Jaromír Jágr nebo rocková skupina Kiss.

Lukáš Krpálek přijel na litoměřickou školu se specializací na judo na pozvání ředitele Václava Červína. „Má k naší škole vztah, neboť se hrozně dlouho známe. Jako reprezentační trenér jsem ho vedl v mládežnických kategoriích, a tak jsme spolu strávili hodně času na různých mistrovstvích. On je úkaz. Dokázal něco, co se ještě nikomu nepovedlo. Vyhrál olympiádu a mistrovství světa i Evropy ve dvou váhových kategoriích. To je něco neskutečného,“ uvedl Václav Červín.

To, že se stal Lukáš Krpálek šampionem světové extratřídy, přičítá jeho bývalý trenér několika aspektům. „Je to především jeho tréninková píle, vůle po vítězství a samozřejmě talent. Příroda mu pomohla v tom, že je velký, urostlý a silný. Vše je pak podpořeno maximálním úsilím v tréninku,“ vyjmenoval Václav Červín.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu