Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřičtí školáci si (ne)hráli s jídlem

svacinka mpPokrmy prospěšné zdraví provoněly ve čtvrtek budovu Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích. Zdravé město Litoměřice zde totiž ve spolupráci se školou a výživovou poradkyní pořádalo 2. ročník soutěže „S jídlem si (ne) hrajeme“. Cílem bylo motivovat děti ke zdravému vaření a zároveň ukázat, že i vaření může být zábava.

Do soutěže se zapojilo pět základních škol. Týmy prvního stupně připravovaly zdravé svačinky, žáci druhého stupně základní školy pak chystali oběd, tentokrát z luštěnin a obilovin. Každý školní tým měl svého kouče, studenta oboru kuchař, číšník hotelové školy na Dlouhé ulici, který dětem s přípravou jídla pomáhal.

Komise, složená ze starosty města Ladislava Chlupáče, výživové poradkyně Radky Hazuchové, vedoucí odboru školství městského úřadu Andrey Křížové, ředitelky střední školy Pavly Matějkové a provozovatele Radničního sklípku Františka Kopeckého, na závěr zhodnotila nejen chutnost pokrmů, ale i jejich prezentaci a způsob servírování. „Nejvíce bodů stejně jako loni získal tým Základní školy Havlíčkova, v jehož případě porota ocenila vysoké výkony podané ve všech soutěžních kategoriích,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice Rita Vlčková. Druhý skončil tým ZŠ U Stadionu a třetí ZŠ Ladova.

Akce byla podpořena z projektu READY 21 z programu švýcarsko - české spolupráce Ministerstva životního prostředí.


Na snímku vidíme při přípravě pokrmu členy vítězného družstva Michala Béra (zleva), Ondru Vimra a Lukáše Voldaně. Zcela vpravo je Kateřina Sikorová, členka týmu ZŠ Boženy Němcové.

svacinkavp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu