Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřičtí senioři se pohybu nebojí

seni1mpKampaň „Místa v Litoměřicích přátelská seniorům“, organizovaná Zdravým městem Litoměřice, běží na plné obrátky a těší se velké pozornosti. Včera odpoledne se zhruba pět desítek lidí, kdy nejmladším účastníkům bylo 60 a nejstarším bezmála 90 let, účastnilo zábavně sportovního odpoledne ve fitcentru Beseda. Program spočívající v józe, rehabilitačním cvičení, alpiningu, ale například i výuce squashe nebo luštění šifer, připravil pro nadšené seniory kolektiv vedený cvičitelkou Adélou Markovou.

Již 4. ročník kampaně, na jejíž organizaci spolupracuje řada partnerů, začala na konci dubna. Senioři již vyzkoušeli služby dopravního hřiště, v knihovně formou cvičení trénovali mozek a paměť, v Rozmarýnu absolvovali výtvarný workshop, v hospici zase přednášku o zde poskytovaných službách.

„Na sobotu 7. května jsme pro ně zajistili autobus, který je ve 13 hodin z parkoviště u soudu v ulici Na Valech odveze na Skalici, kde se seznámí s Hibschovou naučnou stezkou a pěšky půjdou nenáročnou, zhruba 4 kilometry dlouhou trasou zpět do Litoměřic,“ upozornila koordinátorka projektu Rita Vlčková na nejbližší akci, po níž bude následovat řada dalších, včetně prohlídky Kalich Arény, domova pro seniory. Připraveny jsou turnaje, přednášky, seniorský trojboj a řada dalších zajímavých aktivit.

„Celá kampaň je prima, na akce jsem chodila loni a nechybím ani letos,“ neskrývala nadšení, ani svůj věk jedna z nejstarších účastnic, 86letá Libuše Mrvíková chvíli před tím, než se zapojila do cvičení v Besedě. Za účast na jednotlivých akcích získávají senioři razítka do soutěžní karty. Do kampaně se zapojila již stovka účastníků. V červnu budou oceněni ti nejaktivnější z nich.Ve fitcentru Beseda si aktivní senioři užili nejrůznějších forem cvičení. 

seni1vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampaň je pro seniory i příležitostí k seznámení. 

seni2vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu