Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Senioři na přednášce

Litoměřičtí senioři se dozvěděli, jak nenaletět podvodníkům

Jak se nestát obětí podvodníků, jaké jsou jejich praktiky a jak se před nimi bránit. Takové informace byly tématem přednášky, která se dnes v Litoměřicích konala v rámci kampaně Místa přátelská seniorům.

„Seniorům jsme touto formou chtěli připomenout nejen klasické praktiky takzvaných šmejdů, ale také je upozornit na nové nástrahy, které jim mohou hrozit v on-line prostředí,“ vysvětlila manažerka prevence kriminality Lenka Benešová z Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích, který přednášku organizoval.

„Podobné besedy jsme pro litoměřické seniory už v minulosti pořádali. Protože podvodníci své techniky mění a neustále vylepšují, chceme seniorům poskytnout aktuální informace o jejich konání,“ doplnila Lenka Benešová s tím, že mezi nejčastější oběti patří právě starší lidé.

Zhruba dvouhodinovou přednášku v sále Domova na Dómském pahorku vedl Zbyněk Prousek z Mělníka. Jedná se o odborníka, který se problematikou šmejdů zabývá bezmála deset let a sám na jejich nekalé praktiky a podvody aktivně upozorňuje. 

Zmínil mimo jiné různé předváděcí akce, kde právě senioři často pod tlakem podepisovali nevýhodné smlouvy na předražené nádobí či elektroniku nebo trend, kdy nekalí obchodníci přes internet nabízejí zdánlivě levnější energie a jiné zboží.

Jubilejní desátý ročník akce Místa přátelská seniorům pořádané odborem sociálních věcí a zdravotnictví a jeho partnery odstartoval v březnu. Kampaň seniorům nabídne bezmála třicítku pestrých aktivit. Jedná se například o taneční odpoledne, výlet do zoologické a botanické zahrady v Liberci, různé přednášky a besedy, sportovní aktivity, plavbu lodí a mnoho dalšího.  

Závěrečné vyhodnocení s oceněním účastníků plánujeme na prosinec u příležitosti tradičního vánočního setkání v Kulturním a konferenčním centru. Soutěžní karty s informačními brožurami jsou k vyzvednutí v infocentru na Mírovém náměstí. Kompletní program akcí je uvedený ZDE 

Cílem kampaně Místa přátelská seniorům je představit účastníkům zařízení, která slouží obyvatelům města, zapojit je do nejrůznějších aktivit a poskytnout jim prostor pro setkávání a budování vzájemných kontaktů.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu