Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřičtí posedmé obhájili pozici na špici Zdravých měst

delegacempMěsto Litoměřice již posedmé obhájilo svou pozici na špici Národní sítě Zdravých měst. Splnilo kritéria pro opětovné zařazení do druhé nejvyšší kategorie „B". Vyhodnocení proběhlo 25. listopadu v Kaiserštejnském paláci v Praze na Malé Straně v průběhu konference Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM).

Ocenění převzala litoměřická delegace v čele se starostou Ladislavem Chlupáčem, manažerkou projektu Zdravé město Litoměřice Ritou Vlčkovou a politikem Zdravého města Litoměřice Petrem Hermannem, který je zároveň i předsedou Národní sítě Zdravých měst.
Společně s Litoměřicemi obhájily druhou nejvyšší kategorii další dvě města (Kopřivnice, Vsetín), jedna obec (Křižánky) a mikroregion Drahanská vrchovina. Stejně jako loni se i letos jako jediné umístilo v nejvyšší kategorii „A" město Chrudim. Kdy Litoměřice zkusí vyrovnat se Chrudimi, zatím není zřejmé. „Každopádně máme slušně nakročeno. Pokusit se o kategorii „A" však můžeme až ve chvíli, kdy budeme mít provedený audit všech deseti oblastí udržitelného rozvoje," uvedl politik Zdravého města Litoměřice Petr Hermann.

Mezi hlavní témata konference patřily postupy správného řízení obcí a měst směrem k jejich vyváženému rozvoji. Konkrétní kroky i překážky na této cestě představili zástupci šesti míst. Například Litoměřičtí představili aktivity navázané na spolupráci s mládeží. Chrudim, jako město s prokázanou nejvyšší kvalitou MA21, se prezentovala strategickým plánem – způsobem přípravy, projednání s veřejností a plánem průběžné práce s dokumentem ve vazbě na rozpočet. Tématem bylo rovněž dobrovolnictví a jeho využití v praxi měst. Dvoudenní konference přinesla řadu inspirací i pro nově zvolené zastupitele a radní.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu