Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

nemocnice

Litoměřičtí pedagogičtí pracovníci se očkují proti COVID-19

Pedagogičtí pracovníci škol a školských zařízení v Litoměřicích v hojné míře využívají možnosti dobrovolného očkování proti onemocnění COVID-19. Stovka z nich dorazila včera odpoledne do litoměřické nemocnice, která poskytla možnost naočkovat větší množství učitelů.

„Nemocnice v Litoměřicích uvolnila vakcíny pro pedagogické pracovníky všech příspěvkových organizací města. Mnozí z nich možnosti ihned využili, a to i přesto, že v těchto dnech probíhají jarní prázdniny,“ informoval tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

„Jsem rád, že se naskytl tento dřívější termín. Z našeho pedagogického sboru se na včerejší očkování přihlásilo 24 kantorů, další z nich půjdou v průběhu příštího týdne. Registrovali se již od sobotního rána, kdy byl systém pro učitele a další zaměstnance škol a školských zařízení spuštěn. Na termíny čeká také všech osm správních zaměstnanců školy. Čtyři pedagogové očkování odmítli,“ uvedl Karel Kynzl, ředitel Masarykovy základní školy.

Očkovat se nechávají také zaměstnanci Základní školy U Stadionu, která v době nouzového stavu zároveň pečuje o děti pracovníků integrovaného záchranného systému, sociálních služeb a dalších vybraných profesí. „Včera se do nemocnice dostavilo 13 zaměstnanců školy. Někteří se nechali naočkovat již počátkem týdne, další půjdou v průběhu toho dalšího. Věřím, že ti, kteří vakcínu chtějí, budou proočkovaní do skončení stávajícího nouzového stavu. Na očkování nepůjde zhruba osm zaměstnanců,“ informoval ředitel Základní školy U Stadionu Milan Sluka.

Z litoměřických mateřských škol přišla ve čtvrtek odpoledne zhruba dvacítka pedagogických pracovníků. „Potěšila nás nabídka od nemocnice a rádi jsme ji využili. Zaměstnanci nad 55 let již mají povětšinou očkování za sebou, byli počátkem týdne nebo mají zajištěné termíny v litoměřické nemocnici či v očkovacím centru na Zahradě Čech. Stejně tak další zaměstnanci pod 55 let,“ poznamenala Monika Mejtová, ředitelka příspěvkové organizace města Mateřské školy Litoměřice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu