Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřičtí obhajují pozici na špici Zdravých měst

hodnotWUMěsto Litoměřice obhajuje svou pozici na špici Národní sítě Zdravých měst. V konferenčním sále hradu proběhla v pondělí 6. října za účasti hodnotitelů Pracovní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj, zástupců ministerstev a Národní sítě Zdravých měst veřejná obhajoba Kategorie „B“ místní Agendy 21 (MA21) a Zdravého města Litoměřice.

Společně s Litoměřicemi obhajují druhou nejvyšší kategorii další dvě města (Kopřivnice, Vsetín), jedna obec (Křižánky) a mikroregion Drahanská vrchovina. Loni jako vůbec první a jediné se umístilo v nejvyšší kategorii „A“ město Chrudim.

 

V první části obhajoby koordinátorka Zdravého města Litoměřice Rita Vlčková prezentovala na systému MA 21 společně s partnery způsob řešení problémů vzešlých z veřejného diskusního fóra. V další části obhajoby vedení radnice v čele se starostou Ladislavem Chlupáčem a vedoucí odborů městského úřadu informovali nejenom o tom, co se v letošním roce podařilo v rámci jednotlivých oblastí udržitelného rozvoje zlepšit, ale také seznámili přítomné s výzvami, které před nimi na cestě ke zlepšování kvality života stojí. Prezentována byla řada oblastí od územního rozvoje, přes dopravu až k životnímu prostředí apod.

V závěrečné části setkání dostali slovo hodnotitelé, které zajímala například spolupráce města s místními podnikateli, zlepšování veřejné správy a kvality životního prostředí. 

Litoměřičtí své zařazení do kategorie „B“ obhajují již posedmé. Zda byli úspěšní, se dozví na konci listopadu. Kdy se město pokusí uspět v kategorii „A“ obdobně jako Chrudim, zatím není zřejmé. „Každopádně máme slušně nakročeno. Pokusit se však o to můžeme až ve chvíli, kdy budeme mít provedený audit všech deseti oblastí udržitelného rozvoje,“ uvedl politik Zdravého města Litoměřice a zároveň předseda Národní sítě Zdravých měst Petr Hermann.

hodnotW
Obhajoba kvality veřejné správy probíhala v hradu před členy Pracovní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj, zástupci ministerstev a Národní sítě Zdravých měst (na snímku).

hodnotW1
Podobně jako starosta vystoupil s prezentací i místostarosta Karel Krejza.

 hodnotW2Dosažené výsledky a možnosti dalšího rozvoje prezentovala za odbor územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu