Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřický úřad získal ocenění za službu pro neslyšící

zlatyerbmpPrvní místo v krajském kole soutěže Zlatý Erb získalo město Litoměřice za nejlepší elektronickou službu, kterou je „Tichá linka“ pro neslyšící.

 

Soutěžilo se ve třech kategoriích: „Nejlepší webové stránky města“, „Nejlepší webové stránky obce“, a „Nejlepší Smart city a nejlepší elektronická služba“. Litoměřice si kromě zlata za Tichou linku dovezly domů i dvě stříbrné „medaile“, a to za elektronickou službu Utility report (služba pro stavebníky) a webové stránky města. Ocenění na slavnostním vyhlášení převzal tajemník Městského úřadu v Litoměřicích Milan Čigáš z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.  „Pracujeme na odbourávání bariér v komunikaci s neslyšícími spoluobčany, snažíme se vycházet vstříc všem lidem s handicapem. Náš městský úřad na Mírovém náměstí nemůže být s ohledem na svou historickou hodnotu plně bezbariérový. V plynulé době jsme však učinili řadu kroků, které těmto lidem život ulehčují. Budeme v tom pokračovat,“ uvedl tajemník Čigáš.

Do celostátního kola postupují město Bílina, která obsadila první příčku v kategorii „Nejlepší webová stránka města“, obec Nové Sedlo, které se svým webem zabodovalo mezi obcemi, a dále Litoměřice s elektronickou službou. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni 1. dubna 2019 v Hradci Králové. Dvacátého prvního ročníku soutěže Zlatý erb se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos opět zapojilo všech 14 krajů České republiky. Přihlášeno bylo 435 projektů včetně soutěžících o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci.  V Ústeckém kraji se o vítězství ucházelo 28 projektů. 

Více informací o tom, jak Tichá linka v Litoměřicích funguje, najdete zde

Zdroj foto: www.zlatyerb.cz, MěÚ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu