Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřický městský úřad sbírá ocenění za svůj přístup

Tajemník MěÚ Milan Čigáš přebírá cenu.Úspěšný rok plný ocenění má za sebou Městský úřad v Litoměřicích. Jen v průběhu podzimu se úřad dočkal tří cen.

Zlatou příčku například úřad obsadil v soutěži „Cena personalistů za nejlepší HR projekt roku 2019“, kde dokázal, že i subjekt veřejné správy dokáže jakožto dobrý zaměstnavatel uspět v konkurenci firem jako jsou Škoda Auto, Hyundai Motor Manufacturing Czech či Vodafone Czech Republic. Do letošní kvalifikace se zapojilo 23 personálních projektů z různých firem i odvětví. „Naše účast ve finále je velkou poctou a vítězstvím, a zároveň potvrzením toho, že jdeme po správné cestě společně s mými kolegyněmi a kolegy,“ uvedl tajemník úřadu Milan Čigáš, jenž cenu v listopadu v Praze přebíral. Odborná porota při výběru vítěze ocenila mimo jiné například angažovanost zaměstnanců, možnosti e-laerningového vzdělávání a školení jógy snižující stres zaměstnanců, zavedení Prorodinného a rodinného dne, přístup k hledání rovnováhy work life balance, připravované zavedení telefonní asistence a poradenství tzv. SOS linku nebo podporu dobrovolnictví a inspirativní setkávání HR manažerů na Radnici.

Přístup úřadu ocenila také hodnotící komise složená ze zástupců Ministerstva vnitra, Institutu pro veřejnou správu Praha a Úřadu vlády ČR v soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou organizuje Institut pro veřejnou správu Praha a je určená obecním, městským a krajským úřadům. Tajemník Čigáš v listopadu převzal v Lichtenštejnském paláci v Praze ocenění za rovnost žen a mužů v zaměstnání. V této souvislosti Město Litoměřice nedávno připojilo svůj podpis pod „Chartu diverzity Česká republika“. Vyjádřilo tím souhlas s principy charty, které umožňují všem lidem bez ohledu na jejich individuální odlišnosti plně rozvinout jejich osobní potenciál. Více zde.

Druhé místo pak litoměřický úřad vybojoval v soutěži "Cena hejtmana Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost", a to v kategorii "Veřejný sektor - obce s rozšířenou působností". Celkem se letos do soutěže přihlásilo 39 subjektů z řad malých a velkých podniků, obcí i dalších organizací veřejného sektoru.  Ocenění převzal na konci září v Bílině tajemník Čigáš. "V našem městě a městském úřadě vytváříme podmínky pro každého člověka, který si bude vědom toho, že je s ním počítáno, že o něm víme, a že je pro nás opravdu důležitý," uvedl tajemník Čigáš. Zároveň zmínil činnosti, které město v tomto ohledu realizuje a které také Ústecký kraj zohlednil. Jsou mezi nimi mimo jiné například projekty Tichá linka, budování bezbariérového úřadu, realizaci projektu Seniorské obálky, nebo pořádání soutěže Srdcař Litoměřic.

Obrovského úspěchu letos dosáhl Městský úřad v Litoměřicích také z hlediska hodnocení kvality veřejné správy, a to jak v krajském, tak celorepublikovém měřítku. Nejprve obhájil první místo v soutěži „Přívětivý úřad Ústeckého kraje 2019“, když za sebou nechal magistrátní úřady měst Děčín a Most. Následně zvítězil i v rámci České republiky, následovaný Magistrátem města Liberec a Městským úřadem ve Žďáru nad Sázavou. Ministerstvo vnitra zde hodnotí poskytování nadstandardních služeb nebo běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Litoměřice se letos pyšní hned dvěma zveřejněnými příklady. Prvním je přívětivé informování o sociálních službách pomocí mobilní aplikace Komplan. Druhou je udržitelné a zdravé město, kde jde úřad příkladem. Zde MV ocenilo realizaci místní Agendy 21 v oblasti udržitelného rozvoje (MA21) mimo jiné například zakoupení elektrokol pro pracovníky úřadu, podporování přechodu z igelitových na látkové tašky či omezení používání plastových výrobků jak na akcích pořádaných městem, tak i na samotném úřadu.

Text: Michaela Bubeníčková


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu