Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Loutkový festival

Litoměřický loutkový festival slaví 20 let

Jubilejní 20. ročník Litoměřického loutkového festivalu bude velkolepý a uskuteční se od soboty 9. do středy 13. března v Divadle Karla Hynka Máchy v Litoměřicích. Festival zahájí v sobotu ve 13,30 hodin tradičním průvodem a slibuje nezapomenutelný zážitek a pět loutkových divadel.

Loutkový festival letos přináší nejen pohádková představení, ale také zcela nový koncept průvodu v podání Volného Občasného Sdružení Akrobatů, známého jako V.O.S.A. Theatre. Průvod odstartuje ve 13.30 u litoměřického divadla, zavede diváky do světa loutek v nadživotní velikosti a poutavých příběhů o přírodě a lidské existenci. Spolek V.O.S.A. Theatre dále provede účastníky divadelním putováním světem zvířat až k jejich králi, přičemž každý se stane nezbytnou součástí řady dobrodružství, které jim budou vyprávět pomocí akrobacie, živé hudby a žonglování.

Návštěvníci se mohou těšit na pět pohádkových představení, z nichž první, „Hurvínek a nezvaný host“ v podání Divadla Spejbla a Hurvínka, se uskuteční v sobotu 9. března v 15 hodin. Nedělní odpoledne bude patřit představení „Pověsti pražské aneb Pohádky ze staré Prahy“, které předvedou Eva Hrušková a Zdeněk Rohlíček od 15 hodin. Víkendová představení budou doplněna o dílny pro děti. Pondělní, úterní a středeční představení jsou určena především dětem mateřských škol, nicméně v případě volné kapacity jsou vstupenky dostupné také pro veřejnost na místě. Děti se v tyto dny mohou těšit na pohádku „O pejskovi a kočičce“, „Máša a tři medvědi“ nebo „Drak a moucha bzzt“.

Více informací o festivalu naleznete na webových stránkách MKZ Litoměřice

Zpracovala: Aneta Břeňová, PR manažer MKZ Litoměřice
Foto: archiv MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu