Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice Litoměřice

Litoměřickou nemocnici čeká modernizace porodního sálu

Město Litoměřice obdrželo na konci roku 2019 od Ústeckého kraje investiční dotaci určenou na modernizaci porodního sálu pro Nemocnici Litoměřice, a.s. ve výši 9 milionů korun. Na svém čtvrtečním jednání schválili litoměřičtí zastupitelé její převod do litoměřické nemocnice.

„Až finance dorazí, lze zahájit přípravu a průběh výběrového řízení na zhotovitele akce. Následně pak lze přikročit k samotné realizaci. Původní harmonogram modernizace je výrazně ovlivněn probíhající pandemií koronaviru, ale věřím, že akci budeme moci realizovat ještě v letošním roce,“ sdělil Radek Lončák, předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s. a městský radní.

Původní porodní sál z roku 1993 má podobu otevřených porodních boxů a rodičky se musí během jednotlivých porodních fází přemisťovat do různých místností. Rozhodnutím představenstva společnosti byl zahájen proces příprav na modernizaci porodního sálu nemocnice, a to s ohledem na snahu zbytečně nezatěžovat rodičky v průběhu porodních fází a přiblížit prostředí porodnice domácímu prostředí a ještě více otevřít současným trendům porodnictví. Modernizací porodního sálu nemocnice tak dojde k dalšímu výraznému zvýšení komfortu nejen pro rodičky, ale i pro zdravotnický personál.

Celkem akce vyjde téměř na 11 milionů korun, kdy částku nad devítimilionovou dotaci bude nemocnice hradit z vlastních prostředků.
 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu